• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdańskie Miniatury podczas ferii

Osoby spędzające ferie w Trójmieście zapraszamy na bezpłatne zorganizowane spacery w ramach projektu "Gdańskie Miniatury". Wraz z przewodniczką Ewą Czerwińską będziemy odkrywać style architektoniczne w Gdańsku:

20.02 (sobota) 11:00, 12:30, 14:00 "Gdańskie Miniatury", "Style architektoniczne w Gdańsku - renesans i manieryzm, cz I" gra miejska-spacer dla rodzin i grup nieformalnych. Spotkanie: Złota Brama, Targ Węglowy 27.

Podczas spaceru będziemy szukać przykładów renesansu i manieryzmu. Spotkanie rozpoczniemy przy Złotej Bramie, poznamy historie dwóch domów stojących na ulicy Długiej: Kamienicy Czirenbergów-Frederów i Kamienicy Schumannów. Przedstawimy ciekawostki dotyczące Fontanny Neptuna, a spacer zakończymy przy Zielonej Bramie.
Wstęp wolny

Informacje: miniatury@ikm.gda.pl
Informacje i mapki poszczególnych tras znajdują się na stronie: gdanskieminiatury.ikm.gda.pl

Gdańskie Miniatury to trwający od 2009 roku projekt edukacyjny, który korzystając z formy gry terenowej, pozwala odkrywać uczniom i uczennicom, ale także dorosłym zainteresowanym historią Gdańska, niezwykłe miejsca i postacie związane z miastem. Zabawa przybiera różne formy, od gry w poszczególnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie, wielkie kobiety Pomorza), po uczęszczanie trasami proponowanymi przez same dzieci i młodzież. Gdańskie Miniatury realizowane są w cyklu szkolnym, podzielone na semestr zimowy i letni. Po każdym semestrze odbywa się uroczysty finał z udziałem najbardziej aktywnych zwiedzających i wręczenie nagród - biletów wstępu do gdańskich instytucji kultury.

Po trasach można się poruszać samodzielnie, przy pomocy specjalnie przygotowanej mapki lub wziąć udział w zorganizowanym spacerze z profesjonalną przewodniczką Ewą Czerwińską oraz Ewą Kowalską, autorką bloga turystycznego iBedeker, która przygotowuje relacje filmowe ze spacerów i zamieszcza na blogu.

Przeczytaj także

Opinie