stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańskie Dni Sąsiadów (2 opinie)

 • Kalendarz
  30 maja - 30 czerwca 2014
 • Lokalizacja
  Gdańsk, różne lokalizacje
 • Bilety
  wstęp wolny

Piknik, sąsiedzkie rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę lub badmintona, miejskie ogrodnictwo, wspólne gry, zabawy i rozmowy - rozpoczyna się sąsiedzka integracja w trakcie Gdańskich Dni Sąsiadów. Tegoroczna edycja wyróżnia się terminem - przeniesiona jest na okres letni - trwa od 30 maja do 30 czerwca. Odmieniona została też identyfikacja wizualna i gadżety w pakietach startowych, których będzie w tym roku więcej.

- Podczas przygotowań dzielimy się pracą - członkowie zarządu Wspólnoty wymyślają konkurencje sportowe dla starszych i młodszych mieszkańców, każda rodzina przynosi coś na składkowy poczęstunek, a przez cały rok zbieramy drobne nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji - mówi Henryk Langowski ze Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Chrobrego we Wrzeszczu.

Organizowane od sześciu lat Gdańskie Dni Sąsiadów cieszą się coraz większą popularnością.
- Edycja 2013 była rekordowa, zorganizowano 117 spotkań w 27 dzielnicach oraz pięć w rejonie województwa pomorskiego, a wzięło w nich udział ponad 11 tysięcy osób - mówi Anna Urbańczyk, koordynatorka GDS ze strony Instytutu Kultury Miejskiej. - Mamy nadzieję, że w tym roku Gdańskie Dni Sąsiadów będą cieszyły się przynajmniej równie dużą, jak nie jeszcze większą popularnością.

Dla organizatorów sąsiedzkich podwieczorków, spotkań, pikników i festynów przygotowano bogate pakiety startowe. To zestaw rzeczy do promocji i realizacji spotkań: girlandy, papierowe kubeczki i serwetki, smycze, plakaty i zaproszenia do samodzielnego wypełnienia, balony, kolorowa kreda dla dzieci i zmywalne tatuaże. Otrzyma je każda osoba, która zarejestruje i zorganizuje sąsiedzkie spotkanie.

- Przygotowując kolejną edycję wydarzenia, robimy to dla mieszkańców i mieszkanek, wsłuchujemy się w ich głos - mówi Anna Urbańczyk. - Stąd wynika np. zmiana terminu na bardziej letni, nowe gadżety w pakietach startowych i forma nagród za relację ze spotkań, która od tego roku nie jest już konkursem.

Wszystkie osoby, które wyślą relację i zdjęcia ze zrealizowanego przez siebie spotkania, otrzymają nagrodę w postaci karty podarunkowej na zakupy w hipermarkecie budowlano-ogrodowym.

Zapraszamy do rejestracji spotkań: www.gdansk.dnisasiadow.pl.
https://www.facebook.com/GdanskieDniSasiadow

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • W życiu! Co za durny pomysł i impreza z sąsiadami mendami i donosicielami!!! Cytując klasyka " sąsiad to ch...J sąsiad to ch...J...Nie mów mu dzień dobry i nie ufaj mu!!!!!!!!!!!!!!"

  • 5 5

 • no i

  święto sąsiadów to święto ubeków...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.