stat
Impreza już się odbyła

Gdański Targ Roślinny - IV edycja

Już czwarty raz spotkamy się w Gdańsku by obejrzeć, kupić i pouczyć się o roślinach, ogrodach, ekologii, zerowaste i wszystkim tym, co opiera się na organicznych składnikach. Edycja wegańska to skupienie się na roślinie jako źródle nie tylko radości dla oka, ale też wspaniałym składniku jedzenia, tworzyw, tkanin i wszystkiego, co nas otacza.

Relacja z imprezy

Akademickie Targi Pracy

paź 29

wtorek, godz. 9:00 - 16:00

Wstęp wolny
WARSZTATY, SPACER, WYMIENNIK:

Roślinne Porady x GTR IV - spacer, wymiennik i warsztaty
12:00-13:00 sprzątanie stoczni z dzikimi roślinami - łapiemy za worki i zbieramy śmieci, by upiększyć naszą stocznie i oczyścić Planetę. Spacerując i zbierając, pogadamy o dzikich roślinach (tutaj nie-)jadalnych, które tu rosną. Udział bezpłatny.

13:00-16:00 wymiennik roślin - przynosicie swoje sadzonki, nasiona, doniczki, szczepki czy całe rośliny na moje stoisko, zostawiacie je lub wymieniacie na coś innego. Nie macie zielonego na wymiankę? Oddam rośliny za pyszne słoiki, spoko książki itp. Chcecie wystawić się obok? Zapraszam, tylko dajcie znać by przygotować miejsce. Sam bym chętnie złapał rozchodniki, zawilce japońskie, orlik i szalone warzywa. Mam na wymiankę dużo nasion, sadzonki irysów i takie tam

17:00-18:30 czyli co to jest weganizm, z czym "go jeść", jak znaleźć roślinne zamienniki mięsa czy nabiału oraz czemu nie bać się próbować wprowadzać go na nasze stoły. Trochę o dzikich roślinach, ziołach, nieznanych warzywach - żeby poznać rośliny i to jak z nich korzystać.. Zapisy roslinneporady@gmail.com, koszt 50 zł lub 90 zł z Notatnikiem dla Zielonych (moją najnowszą pozycją książkową). W cenie nowe jedzenie do wyhodowania, czyli sadzonki warzyw.

> więcej u Roślinne Porady

Warsztaty wegańskie: przetwarzanie w roślinnej kuchni | GTR
14.30-18.30 (3 grupy) Samodzielne przetwarzanie żywności obudzi w Tobie zew zbieracza. Od tej pory każda chwila na łonie natury zamieni się w wyprawę po najcenniejsze skarby. Umiejętność kiszenia, suszenia, macerowania i robienia syropów poszerzy kulinarne horyzonty i pozwoli Ci czerpać ze źródła aromatów, witamin i mikro/makroelementów. Naturalna, lokalna żywność wspiera organizm w procesie samoregeneracji, wzbogaca jadłospis i pozytywnie wpływa na trawienie.

> więcej u EKOsmos

WYSTAWCY:
Flora Muzyka
Forma Natura
Z Natury Rzeczy
Manufaktura Naturalis
Nagietki
Jardin cosmetics
Sela
Soap Workshop
Pod kloszem
Patyki
YARN BOWL - pracownia ceramiki
Prosta Kostka
Aurelia
Naturura
Lampy z drewna z morza
Lepiej
My Piece Of Wood
Plant Family
ZOA concept
Betoniczki
MAZZAL
Plants For Humans
Róbmy To
NUN
Świat storczyków
Stoisko ziołowe
doTERRA Essential Oils
Juszka
Kramm
Essences
Homeslowlife - Zakątek Pomysłów
Artemis

Zgłoszenia:
http://gdanskitargroslinny.pl/
Do 5.IV.2019 50 zł zniżki.

Plakat: Krystyna Engelmayer Urbańska

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni