stat
Impreza już się odbyła

Gdański Festiwal Muzyczny 2010: Koncert Inauguracyjny (3 opinie)

Wydarzenie w ramach

Koncert symfoniczny
Fryderyk Chopin - Inspiracje i tradycja
Gdański Festiwal Muzyczny 2010

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Organizatorzy: Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Stowarzyszenie Muzyczne Forza

Orkiestra Symfoniczna PFB
Kai Bumann - dyrygent
Gilles Vonsattel - fortepian

W programie:
ROBERT SCHUMANN - Koncert Fortepianowy a-moll op. 54
JOHANNES BRAHMS - III Symfonia F-dur, op. 90

GILLES VONSATTEL
Urodzony w Szwajcarii pianista, studiował m.in. w Bostonie i słynnej nowojorskiej Juilliard School of Music. Jest członkiem prestiżowego Chamber Music Society of Lincoln Center i laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych. W roku 2002 wygrał konkurs Fundacji Waltera W. Naumburga. Zdobywał laury na konkursach w Cleveland i Dublinie. Jest zwycięzcą i laureatem szeregu nagród specjalnych Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Genewie w roku 2006. Występował m.in. w: Boston Symphony Hall, Herbst Theatre w San Francisco, Severance Hall w Cleveland, Victoria Hall w Genewie, Tokyo Opera City Concert Hall, Bridgewater Hall w Manchester, Filharmonii Narodowej w Warszawie. W swym rozległym repertuarze pianistycznym prezentuje z powodzeniem dzieła Bacha, kompozycje romantyczne jak i utwory Xenakisa.

Występuje jako solista i jako kameralista. Współpracuje z artystami tej miary co Kim Kashkashian, Ida Kavafian, Cho-Liang Lin, Heinz Holliger, Paul Neubauer, David Shifrin, Gary Hoffman, Carter Brey, i Yo-Yo Ma. Gilles Vonsattel bardzo często występuje na antenie radiowej, a szczególnie w programach Radio France Musique, BBC i CBS. Ma na swoim koncie nagrania utworów Beethovena, Liszta i Bartóka wydane przez PanClassics i Deutsche Gramophon.

Opinie (3)

 • czy w.w.koncert aktualny? (2)

  wybieramy sie zeby posluchac koncert Schumanna w wykonaniu GILLESa VONSATTEL,wiec chcemy wiedziec czy program koncertu czasami nie zostal zmieniony.

  • 0 0

  • aktualny (1)

   Program koncertu aktualny, Gilles Vonsattel wyleciełą wczoraj z Nowego Yorku
   i jest już w Gdańsku. Organizatorom udało się "pokonać" wulkan.

   • 0 0

   • organizatorzy pokonali wulkan?ha,ha!i co jeszcze?

    wiec niech rowniez pokonaja wulkan zeby solista mogl powrocic do domu,bo chyba nastepna chmura wulkaniczna jest juz blisko i lataja same helikoptery....

    i niech pokonaja wulkan zeby samolot z Moskwy wyladowal,bo ma ladowac o 19.00,wiec my czekamy na ten samolot!i nie w glowie nam jakis koncert i czy solista dolecial czy nie!

    powodzenia dla SOLISTY!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.