stat
Impreza już się odbyła

Gdański Festiwal Muzyczny 2010: Katarzyna Trylnik i Ewa Leszczyńska

Wydarzenie w ramach

Sala Kameralna na Ołowiance

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert kameralny
Fryderyk Chopin - Inspiracje i tradycja
Gdański Festiwal Muzyczny 2010

Wystąpią:
Katarzyna Trylnik - sopran
Ewa Leszczyńska - fortepian

W programie:
V.Bellini, F.Chopin, R.Schumann, F.Mendelssohn, I.J.Paderewski - pieśni

KATARZYNA TRYLNIK
Ceniona polska sopranistka. W 1999 ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Haliny Słonickiej otrzymując przyznane wówczas po raz pierwszy najwyższe odznaczenie uczelni Medal Magna Cum Laude. Laureatka wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych m.in. na XLII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Tuluzie i VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bilbao.

Występowała także w teatrach operowych Bremy, Monachium i Frankfurtu. Śpiewała na scenach i estradach Augsburga, Dubaju, Moskwy (Teatr Bolszoj), Münster, Paryża, Wilna i na Sycylii oraz w większości polskich filharmonii i sal koncertowych. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Łukasz Borowicz, Kazimierz Kord, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Marek Pijarowski, Jerzy Salwarowski, Ruben Silva, Antoni Wit i Tadeusz Wojciechowski, oraz z cenionymi reżyserami - m.in. Martą Domingo, Januszem Józefowiczem i Mariuszem Trelińskim.

W nieustannie poszerzanym repertuarze oratoryjno-kantatowym Katarzyny Trylnik, obejmującym muzykę od epoki baroku po utwory współczesne, mieszczą się m.in. dzieła Bacha, Beethovena, Brücknera, Dvořáka, Mahlera, Mozarta, Rossiniego i Szymanowskiego.

EWA LESZCZYŃSKA
Należy do grona najbardziej interesujących osobowości swego pokolenia. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. W tej samej uczelni rozpoczęła studia na Wydziale Wokalno-aktorskim u prof. Zofii Janukowicz - Pobłockiej, aby kontynuować je w Conservatorio Giuseppe Verdi w Mediolanie.

Zamiłowana w muzyce wokalnej chętnie wykonuje również muzykę kameralną będąc cenionym partnerem zarówno śpiewaków (m. in. współpracuje w duecie z basem Gianluca Buratto, z którym zdobyła nagrodę Rotary w 2008 roku), jak i instrumentalistów. Jest zapraszana do wykonań muzyki oratoryjnej. Interesuje ją muzyka, teatr, taniec.

Od roku 2007 jest członkiem Laboratorium LIMES w Mediolanie,biorąc udział w przedstawieniach realizowanych przez najwybitniejszych reżyserów takich jak F. Crivelli,P. D'Ascola, M. Guindani. W grudniu debiutowała w Mediolanie z Mediolańską Orkiestrą Kameralną(Orchestra dell'Accademi Musicale) śpiewając Exultate Jubilate W.A. Mozarta i Ave Maria G.Verdiego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.