stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańska Wiosna Chóralna

W tym roku już po raz piąty odbędzie się cykl koncertów chóralnych Gdańska Wiosna Chóralna. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy w historii festiwalu gospodarzom, czyli gdańskiemu Chórowi 441 Hz, towarzyszyć będą goście - muzycy instrumentaliści. Do współpracy przy pierwszym koncercie chór zaprosił znakomitą wiolonczelistkę, solistkę i kameralistkę Karolinę Kilian. Drugi koncert z cyklu uświetni doskonale znany z estrad jazzowych w kraju i za granicą, wybitny saksofonista i improwizator, Maciej Sikała.

Gdańska Wiosna Chóralna 2021 to kontynuacja festiwalu zapoczątkowanego w 2016 roku przez Chór 441 Hz z Gdańska. Każdego roku wiosną zespół daje w Gdańsku wyjątkowe koncerty, by zainteresować i cieszyć muzyką chóralną mieszkańców Trójmiasta. Wszystkie koncerty są darmowe. Tytuł cyklu koncertów nawiązuje nie tylko do pory roku, ale także do odnowienia i podtrzymania wspaniałej tradycji śpiewu wielogłosowego poprzez wykonywanie i promocję muzyki nowoczesnej, świeżej, zaprezentowanej na najwyższym poziomie.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Najbliższe koncerty Gdańskiej Wiosny Chóralnej 2021:

30 maja 2021 (niedziela), godz. 20.00, Kościół pw. św. Barbary (Gdańsk, ul. Długie Ogrody 19), z gościnnym udziałem Karoliny Kilian (wiolonczela)

20 czerwca 2021 (niedziela), godz. 16:15, Kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego/Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (Gdańsk Strzyża, ul. Mikołaja Gomółki 11), z gościnnym udziałem Macieja Sikały (saksofon)

Chór 441 Hz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych zespołów w kraju, posiadający oddaną grupę słuchaczy i odnoszący sukcesy na całym świecie. Powstał w 2006 roku z inicjatywy studentów gdańskiej Akademii Muzycznej. Na co dzień prowadzi aktywną działalność koncertową, promującą repertuar muzyki najnowszej. Odbył liczne tournée koncertowe po krajach Europy (m.in. Włochy, Niemcy, Anglia, Walia, Hiszpania), a także współpracował z wybitnymi artystami jak Bobby McFerrin, Leszek Możdżer, Sven Helbig, Michał Jacaszek.

Zespół jest także laureatem licznych nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych, m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu "Slovakia Cantat" w Bratysławie (2016), XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie czy III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra w Cieszynie (2017). W 2018 roku chór został finalistą jednego z najbardziej prestiżowych muzycznych festiwali świata: Llangollen International Musical Eisteddfod w walijskim Llangollen. "Herce" zostały tam uznane za jeden z czterech najlepszych chórów świata, obok zespołów z RPA, Walii i Singapuru. Założycielem i dyrygentem Chóru 441 Hz jest Anna Wilczewska.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.