• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańska Wigilia

Wydarzenie w ramach

Tradycyjnie, jak co roku, w niedzielę poprzedzającą Boże Narodzenie, na Długim Targu odbędzie się Gdańska Wigilia. Tym razem w dniu 19 grudnia spotkamy się godz. 16.00. Niestety ze względu na sytuację pandemiczną w tym roku nie będzie wspólnego stołu wigilijnego i dzielenia się opłatkiem.

Gdańska Wigilia zwyczajowo już odbędzie się w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem. W tym roku przypada to 19 grudnia i o godzinie 16.00 rozpoczniemy świąteczne spotkanie gdańszczan kolędą graną na żywo z pobliskiego carillonu. Następnie Aleksandra Dulkiewicz Prezydent Gdańska złoży świąteczne życzenia zebranym na Długim Targu gdańszczankom i gdańszczanom. W świąteczny nastrój wprowadzi nas koncert kolęd dzieci Teatru GAK Junior, którzy zaraz po świątecznych życzeniach zaśpiewają dla nas acapella.

Przy Gdańskiej Choince zostanie ustawiona stajenka z Marią, Józefem i nowonarodzonym Jezusem przy której czuwać będą anioły na szczudłach z Teatru GAK i aniołki z Teatru GAK Junior.
Aby nie kumulować zebranych tłumnie widzów w jednym miejscu, na Długim Targu zostaną rozstawione dwa telebimy, jeden przy ratuszu natomiast drugi w okolicach gdańskiej choinki. Będą one skierowane na dwie strony ulicy Długiej, tak by każdy, nawet z większej odległości mógł uczestniczyć w spotkaniu.
Ze względu na sytuację pandemiczną w tym roku nie będzie wspólnego stołu wigilijnego i dzielenia się opłatkiem.

Opinie