• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdańska Szkoła Muralu

Ogłoszenia Kursy i szkolenia w Trójmieście

Gdańska Szkoła Muralu zaprasza na otwarty wykład "Konkursy i festiwale street artu w Polsce. Zestawienie założeń konkursowych i strategii festiwalowych". Założeniem prelekcji Artura Wabika będzie krytyczna analiza trwającej od kilku lat instytucjonalizacji street artu. Wydarzenie odbędzie się 1 marca o godzinie 14.00 w audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wstęp wolny.

cze 22

sobota, godz. 17:00

Wstęp wolny
lip 13

sobota, godz. 10:30

bilety 130 zł
Konkursy na murale cieszą się stale rosnącą popularnością. Ich aranżacji podejmują się instytucje publiczne, organizacje trzeciego sektora oraz prywatni inwestorzy. Tego rodzaju inicjatywy wtłaczają street art w ramy określonych funkcji, takich jak promocja, rewitalizacja, czy informacja. Artur Wabik postara się odpowiedzieć na pytanie o miejsce swobody wypowiedzi artystycznej w zaistniałej sytuacji. Prelegent omówi również założenia programowe festiwali istotnych dla polskiego street artu, rozliczając je z ich dorobku. Poruszy także problem roli kuratora w sztuce ulicy, która w dalszym ciągu nie została precyzyjnie określona.

Artur Wabik jest artystą sztuk wizualnych, kuratorem, publicystą oraz badaczem popkultury. Swoją przygodę ze street artem rozpoczął pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W latach 2012-2013 pełnił funkcję dyrektora artystycznego międzynarodowego konkursu na mural "Mall Wall Art". Był jurorem w konkursach na murale dla Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie oraz Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Aktualnie pracuje jako specjalista ds. sztuk wizualnych i kurator w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Data: 1.03.2014, godz. 14.00
Miejsce: audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ul. Targ Węglowy 6
Temat: "Konkursy i festiwale street artu w Polsce. Zestawienie założeń konkursowych i strategii festiwalowych"
Wstęp wolny.

Gdańska Szkoła Muralu - edycja 2013/2014
Celem działania Gdańskiej Szkoły Muralu jest przywrócenie muralowi jego pierwotnej funkcji, jaką jest sztuka społeczno-polityczna. GSM dąży również do stylistycznego ujednolicenia lokalnego street art'u, przez warsztaty integrujące malarskie środowisko. Roczne warsztaty artystyczne zostaną zwieńczone plenerem malarskim w Wiźnie oraz realizacjami na terenie gdańskiego osiedla Zaspa.

Zajęcia prowadzone przez Gdańską Szkołę Muralu skierowane są szczególnie do studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych oraz architektury na Politechnice. W trakcie zajęć uczestnicy poznają założenia muralu w przestrzeni publicznej, projektowania oraz technologii dawnych i współczesnych (sgraffito, techniki mineralne, techniki streatartowe). Adepci Szkoły, w asyście prowadzących, postawią także pierwsze kroki na rusztowaniach. Zajęcia prowadzone w ramach Gdańskiej Szkoły Muralu są całkowicie bezpłatne i dobrowolne. Odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu.

Opinie