stat
Impreza już się odbyła

Gdańska Jesień Pianistyczna: Koncert mistrzowski

GDAŃSKA JESIEŃ PIANISTYCZNA. KONCERT MISTRZOWSKI

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sala Koncertowa
CYKLE KONCERTOWE, Gdańska Jesień Pianistyczna, Koncert symfoniczny

Wystąpią:
José Maria Florêncio - dyrygent
Yulianna Avdeeva - fortepian, zwyciężczyni XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Orkiestra Symfoniczna PFB

W programie m.in.:
Feliks Mendelssohn - Koncert fortepianowy nr 1 g-moll

Jean Sibelius - I Symfonia e-moll op. 39


Spotkanie z Mistrzem - godz. 18:00, Sala Kameralna

"Gdańska Jesień Pianistyczna" jest wyjątkową propozycją festiwalową Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku o zasięgu międzynarodowym.
Koncerty i recitale odbywają się w Sali Koncertowej oraz Sali Kameralnej.
Wśród gości, którzy w listopadzie pojawią się w Filharmonii Bałtyckiej są światowej klasy pianiści, w tym zwycięzcy i laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych, którzy prezentując przekrojowy lub tematycznie jednolity repertuar z pewnością zagwarantują słuchaczom interpretacje na najwyższym poziomie.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

-----

YULIANNA AVDEEVA
Avdeeva zyskała sławę po zdobyciu pierwszej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 2010 r. Od tamtej pory rozpoczęła światową karierę - a artystyczna integralność pianistki zapewnia jej szybko miejsce pomiędzy najbardziej wyróżniającymi się artystami swojego pokolenia.

Ostatnie występy orkiestrowe obejmowały koncerty z takimi orkiestrami jak Orkiestra Symfoniczna NHK, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Królewska Orkiestra Filharmonii w Sztokholmie, Orkiestra Symfoniczna Fińskiego Radia, orkiestry London Philharmonic and Bournemouth Symphony, Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia, Orkiestra Symfoniczna Radia Moskiewskiego im. P. Czajkowskiego oraz Vienna Festival. Artystka, będąca entuzjastką muzyki kameralnej, współpracowała z Kremeratą Balticą oraz z członkami orkiestry Filharmoników Berlińskich. W 2016 r. Yulianna Avdeeva odbywa tournée po Niemczech ze skrzypaczką Julią Fischer i orkiestrą Academy of St. Martin-in-the-Fields, pojawiając się między innymi w Kölner Philharmonie, Philharmonie Essen, Konzerthaus Berlin i Laeiszhalle w Hamburgu. Z recitalami Avdeeva wystąpiła w ramach International Piano Series w Londynie, Rheingau Musik Festival, w Palau de la Música Catalana w Barcelonie, Liederhalle Stuttgart, Philharmonie Essen, na Schwetzinger Festspiele oraz La Roque d'Anthéron Festival.

Utwory Chopina w wykonaniu Yulianny Avdeevy zdobyły szczególne uznanie, wyróżniając pianistkę jako jedną z czołowych interpretatorów twórczości tego kompozytora. Długa współpraca z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina przyniosła jej w Polsce wielu zwolenników. W sierpniu 2014 r. wytwórnia Mirare wydała płytę z nagraniem recitalu Avdeevej, zawierającą utwory Chopina, Schuberta i Prokofiewa. Niedawno ukazało się także jej nagranie koncertów Chopina na historycznym fortepianie z Orkiestrą Osiemnastego Wieku pod kierunkiem Fransa Brüggena.
Yulianna Avdeeva rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku pięciu lat pod kierunkiem Eleny Ivanovej w Szkole Muzycznej im. Gniesinych w Moskwie, a następnie kontynuowała studia u Konstantina Scherbakova i Vladimira Troppa. Jej wykładowcami w Międzynarodowej Akademii Pianistycznej Lake Como byli między innymi William Grant Naboré, Dmitri Bashkirov oraz Fou Ts\'ong.

Poza nagrodą w Konkursie Chopinowskim zdobyła kilka innych nagród, między innymi w konkursie pianistycznym w Bremie 2003 r., Concours de Genève w 2006 r. i w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in memoriam w Bydgoszczy.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.