stat
PATRONAT

Gdańska Jesień Pianistyczna: Ingolf Wunder

Gdańska Jesień Pianistyczna" jest wyjątkową propozycją festiwalową Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku o zasięgu międzynarodowym. Wśród gości, którzy od 18 do 29 listopada pojawią się w Filharmonii Bałtyckiej znajdują się światowej klasy pianiści, w tym zwycięzcy i laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zapraszamy na koncert Ingolf Wunder.Wystąpi:
Ingolf Wunder (Austria) - fortepian

W programie:
Wolfgang Amadeusz Mozart Sonata KV 332
Ludwig van Beethoven Sonata Appassionata

***
Fryderyk Chopin Nokturny 1,2,3 op. 9
Fryderyk Chopin Polonez-Fantazja op. 61
Fryderyk Chopin Polonez As-dur op. 53

Podczas kolejnej odsłony Gdańskiej Jesieni Pianistycznej usłyszymy laureatów Konkursu Chopinowskiego i międzynarodowe sławy. W trakcie koncertu inaugurującego tegoroczną edycję Gdańskiej Jesieni Pianistycznej - 18.11 - usłyszymy dzieła Mozarta i Rachmaninowa w mistrzowskim wykonaniu laureata XVII Międzynarodowego konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i kontrowersyjnej postaci świata muzycznego Georgijsa Osokinsa - oraz wyjątkowego gruzińskiego dyrygenta o niezwykłym muzycznym smaku - George'a Tchitchinadze.

-----

Austriacki pianista Ingolf Wunder był ulubieńcem publiczności na Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 2010, gdzie ostatecznie zajął drugie miejsce. Wunder zaczął naukę gry na fortepianie stosunkowo późno, ponieważ jego pierwszym instrumentem były skrzypce, na których uczył się aż przez 10 lat. Po sukcesie na Konkursie Chopinowskim artysta nie tylko często występuje w Polsce, ale także ukończył studia dyrygenckie w Krakowie.

Program recitalu Wundera ma wysmakowaną dramaturgię - prowadzi nas od "niewinnej" , pełnej wdzięku sonaty Mozarta do heroicznego Poloneza As-dur Chopina. Kulminacją pierwszej części będzie pełna namiętności Sonata f-moll op. 57 Beethovena, znana pod pochodzącym od wydawcy, ale bardzo adekwatnym przydomkiem: Appassionaty. A w drugiej części Chopin: najpierw pierwsze opusowane Nokturny, wydane w Paryżu ale prawdopodobnie przynajmniej częściowo skomponowane jeszcze w Polsce - pełne poezji ale i młodzieńczego wzburzenia; potem również poetycki ale i niezwykle wyrafinowany Polonez Fantazja As-dur i na koniec najbardziej chyba znany z polonezów Chopina - wielki Polonez As-dur op. 53.
Kup bilet
bilety 15-45 zł
Kup bilet
bilety 20 zł
Bilety wyprzedane

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze imprezy

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni