stat
Impreza już się odbyła

Gdańska Jesień Pianistyczna: Bogdan Czapiewski

GDAŃSKA JESIEŃ PIANISTYCZNA

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sala Kameralna
Gdańska Jesień Pianistyczna
RECITAL GDAŃSKIEJ JESIENI PIANISTYCZNEJ

Wystąpi:
Bogdan Czapiewski - fortepian

W programie:

F. Chopin
Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Nokturn G-dur op. 37 nr 2
Sonata b-moll op. 35

F. Schubert
Sonata A-dur D664
Fantazja C-dur "Wanderer" D760

"Gdańska Jesień Pianistyczna" jest wyjątkową propozycją festiwalową Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku o zasięgu międzynarodowym. Koncerty i recitale odbywają się w Sali Koncertowej oraz Sali Kameralnej. Wśród gości, którzy w listopadzie pojawią się w Filharmonii Bałtyckiej są światowej klasy pianiści, w tym zwycięzcy i laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych, którzy prezentując przekrojowy lub tematycznie jednolity repertuar z pewnością zagwarantują słuchaczom interpretacje na najwyższym poziomie.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

-----

BOGDAN CZAPIEWSKI
Urodził się w 1949 roku w Gdyni. Studiował pod kierunkiem prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prof. Jana Ekiera w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prof. Gyorgy Seboka w Indiana University School of Music w Bloomington. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. "Ferrucio Busoni Competition" w Bolzano (1975), "Viana da Motta Competition" w Lizbonie (1975) i "Montreal Music Competition"(1976).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.