• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdańska Jesień Pianistyczna: Andrzej Wierciński

gru 13

środa, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lut 24

sobota, godz. 19:00

bilety 129 - 169 zł
Kup bilet
GDAŃSKA JESIEŃ PIANISTYCZNA

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sala Kameralna
Gdańska Jesień Pianistyczna

Wystąpią:
Andrzej Wierciński - fortepian

W programie:

J.S. Bach-F. Busoni
Chaconne d-moll BWV 1004 (z drugiej partity Bacha na skrzypce solo)

S. Prokofiew
Sonata op.83 nr.7

M. Musorgski
Obrazki z wystawy


"Gdańska Jesień Pianistyczna" jest wyjątkową propozycją festiwalową Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku o zasięgu międzynarodowym.
Koncerty i recitale odbywają się w Sali Koncertowej oraz Sali Kameralnej.
Wśród gości, którzy w listopadzie pojawią się w Filharmonii Bałtyckiej są światowej klasy pianiści, w tym zwycięzcy i laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych, którzy prezentując przekrojowy lub tematycznie jednolity repertuar z pewnością zagwarantują słuchaczom interpretacje na najwyższym poziomie

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

-----

ANDRZEJ WIERCIŃSKI
Urodził się w 1995 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie fortepianu Ramiro Sanjinesa. Edukację muzyczną kontynuował w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn. Obecnie jest studentem I roku Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały.
Swoje umiejętności doskonalił biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak: Katarzyna Popowa-Zydroń, Akiko Ebi, Andrzej Jasiński, Waldemar Wojtal, Tamas Ungar. W 2012 roku uczestniczył w kursie pianistycznym Morningside Music Bridge w Calgary, gdzie otrzymał między innymi lekcje mistrzowskie od Andre Laplante i Krzysztofa Jabłońskiego.

Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych zdobywając szereg nagród, w tym I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (Warszawa, 2015); I nagrodę, złoty medal oraz specjalne zaproszenie na festiwal pianistyczny w Kolonii oraz koncerty w prestiżowych salach świata na X Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim Chopin Golden Ring (Słowenia, 2014); III nagrodę oraz specjalne zaproszenie na koncerty w Polsce na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Halina Czerny-Stefańska in memoriam (Poznań, 2014); I nagrodę oraz specjalne zaproszenie na koncert do Polski (Duszniki-Zdrój) na VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Budapeszt, 2014). Ponadto jest finalistą oraz zdobywcą specjalnej Nagrody dla najlepszego pianisty z Polski na X Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Darmstadt (Niemcy, 2013).

Andrzej Wierciński koncertował wielokrotnie w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz w innych prestiżowych miejscach w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Japonii, Indonezji, Litwie, Rosji, Węgrzech, Wloszech, Wielkiej Brytanii, Francji. Jest laureatem Stypendium Artystycznego im. F. Wybrańczyka Fundacji Sinfonia Varsovia oraz Stypendium Krystiana Zimermana. Nagrał płytę dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Opinie