stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańska Choinka 2013 (13 opinii)

5 grudnia Św. Mikołaj do nas nie dotarł... zatrzymał go orkan Ksawery, ale otrzymaliśmy informację, że pojawi się w Gdańsku już w najbliższą niedzielę - 15 grudnia! Spotkajmy się o 16.00 na Długim Targu i wspólnie go przywitajmy!

Gdańsk był pierwszym miastem gdzie w 1989 r. narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta.

Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz klub "Plama" wspólnie organizują zimowe imprezy plenerowe, do których należą: "Gdańska Choinka" i "Gdańska Wigilia".

Gdańska Choinka jest imprezą, która odbywa się tradycyjnie 5. grudnia, choć w tym roku plany pokrzyżował orkan Ksawery. Imprezę poprzedza rozpisanie konkursu skierowanego do najmłodszych gdańszczan na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Nagrodzone prace ozdabiają choinkę ustawioną na Długim Targu przy fontannie Neptuna. Na scenie przy Gdańskiej Choince Św. Mikołaj wręczy nagrody za wyróżnione ozdoby choinkowe i uroczyście wraz z Prezydentem zapali światełka na Gdańskiej Choince.

Organizator: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, "Plama" Gdański Archipelag Kultury.

Przeczytaj także

Opinie (13) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  • performance , festiwal sztuki , pokaz
    lis 20-21
    piątek - sobota
    Gdańsk
    Narracje #12