stat
PATRONAT

Gdańsk dla Muzyki Polskiej: Wojciechowski, Pachowicz, Paszkiewicz (2 opinie)

Zapraszamy na koncert kameralny w ramach cyklu Gdańsk dla Muzyki Polskiej, który odbędzie się 9 listopada w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Sali Kameralnej. Tym wystąpi trzech muzyków, ale cztery różne zestawienia instrumentów. Gdańscy muzycy zaprezentują kameralną muzykę XX i XXI wieku na klarnet, fagot i fortepian w różnych kombinacjach. Usłyszymy kompozycje sześciu twórców różnych generacji i piszących w bardzo różnorodnych estetykach.

Wystąpią:
Andrzej Wojciechowski - klarnet
Mirosław Pachowicz - fagot
Izabela Paszkiewicz - fortepian
Konrad Mielnik - prowadzenie

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Przemysław Stanisławsk - Sonatina na klarnet i fortepian POLSKIE PRAWYKONANIE [12]
Mikołaj Górecki - Sonata na klarnet i fortepian [20]
Henryk Hubertus Jabłoński - Suita na klarnet (obój), fagot i fortepian [12]
Józef Świder - Sonata na fagot i fortepian  GDAŃSKIE PRAWYKONANIE [15]
Grażyna Krzanowska - Bez pożegnania na fagot solo [6]
Szymon Wieczorek - Abstrakcje II op. 52 [4]

Fagocista Mirosław Pachowicz i klarnecista Andrzej Wojciechowski na co dzień grają w Orkiestrze Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Ale równie często występują jako soliści i kameraliści. Razem grają w założonym w 2013 roku Gdańskim Triu Stroikowym i w innych formacjach kameralnych. Angażują się także w działania organizacyjne. A czasem znajdują czas nawet na pozamuzyczne pasje Mirosław Pachowicz prowadzi bloga poświęconego podróżom lotniczym.

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2020)


Izabela Paszkiewicz to pianistka realizująca się głównie w obszarze muzyki kameralnej. Wykłada w Akademii Muzycznej w Gdańsku, współpracuje z Operą Bałtycką, chętnie wykonuje muzykę współczesną.

Na koncercie w ramach cyklu Gdańsk dla Muzyki Polskiej usłyszymy między innymi dwa utwory napisane specjalnie dla wykonujących je muzyków. Z inspiracji Andrzeja Wojciechowskiego powstała Sonatina Przemysława Stanisławskiego, która swoje prawykonanie miała miejsce w Moskwie. Natomiast utwór Abstrakcje II młodziutkiego klarnecisty i kompozytora (tegorocznego maturzysty) Szymona Wieczorka powstał dla Mirosława Pachowicza.
        
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Muzyka, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

16 października - 22 listopada 2020

Gdańsk
Wstęp wolny
Kup bilet
lis 11

środa, godz. 19:00

Wstęp wolny

Opinie (2)

 • (1)

  Jedziem tam!

  • 0 1

  • PISowscy muzycy

   Artyści też powinni oddzielać własne poglądy od tego, co robią. Biorą kasę podatników i powinni być neutralni, a nie za naszą kasę takie rzeczy wyczyniać.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.