stat
PATRONAT

Gdańsk Lotos Siesta Festival: Richard Bona (2 opinie)

Wydarzenie w ramach

Koncert Richarda Bony przeniesiony z 18 listopada 2020 na 5 września 2021
Ze względu na drugą falę epidemii COVID-19 i wynikające z tego ograniczenia koncert Richarda Bony nie odbędzie się w terminie 18 listopada w ramach tegorocznej edycji Gdańsk LOTOS Siesta Festival.

mar 12

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
wrz'21 5

niedziela, godz. 20:00

bilety 100-170 zł
Kup bilet
18 listopada 2020 o 19:00 w Filharmonii Bałtyckiej jeden z najbardziej zaprzyjaźnionych ze Siestą artystów uświetni X edycję koncertowej twarzy audycji. Richard Bona na Gdańsk Lotos Siesta Festival!

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Miłośnikom muzyki podróżniczej, spod znaku etno, jazzu i okolic nie wypada wręcz przypominać, ale nie zaszkodzi zaznaczyć: Richard Bona - Geniusz. Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów, multiinstrumentalista, niedościgły wirtuoz basu, wokalista rozpoznawalny po pierwszej frazie, kompozytor, lider - człowiek instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, Wynton Marsalis, Joe Zawinul, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej "Grupie".

Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów, silnie zakorzenionych w afrykańskiej tradycji, zarazem jednak o europejskiej tradycji harmonicznej i amerykańskiej swobodzie właściwej jazzowemu światu.

Richard Bona dla audycji Siesta to artysta "założycielski", obecny od pierwszej płyty - aż trudno uwierzyć, że nigdy nie wystąpił na Festiwalu! Można pomyśleć, że organizatorzy wyczekiwali (do)godnej okazji, która właśnie nadchodzi: Richard Bona uświetni jubileuszową edycję Gdańsk Lotos Siesta Festival nową muzyką, w nowym składzie, zwiastując kolejny, długo oczekiwany po fenomenalnym "Heritage", album.

Richard Bona wystąpi z Alfredo Rodriguezem, kubiańskim mistrzem fortepianu kształconym w konserwatorium w Hawanie. Znajomość obu muzyków trwa od produkowanego przez Quincy Jonesa albumu Tocororo. A dołącza do nich śpiewający perkusista Pedrito Martinez, znany choćby ze współpracy z Brucem Springsteenem, Wyntonem Marsalisem czy Stingiem.

Opinie (2)

 • sprzedam bilety (1)

  Sprzedam dwa bilety na 18 listopada 2020 na godz. 19 na Richard Bona cena 213 zł za dwa bilety
  kontakt awso@wp.pl

  • 0 0

  • Przyjmę dwa bilety na wspomniany koncert

   przyjmę oczywiście z dopłatą dla mnie jakieś 200-300 zł, będzie pewność że bilet się nie zmarnuje.....

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.