Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk LOTOS Siesta Festival - Silvana Peres: Noce Fado (1 opinia)

Fado narodziło się w zaułkach portowych dzielnic Lizbony i jakkolwiek bywa muzyką ściśle skonwencjonalizowaną, to u swych korzeni ma przecież różnorodne muzyczne doświadczenia marynarzy, wracających z dalekich wypraw.

Relacja z imprezy

Stąd nie tylko nie dziwi, ale nas w Sieście szczególnie cieszy, ilekroć fado splata się z odległymi, zamorskimi rytmami. Gdy zapożycza motywy z brazylijskich samb, angolańskich semb, kabowerdyjskich morn a nawet rusza do upojnego tańca z argentyńskim tangiem. To droga Silvany Peres, młodej artystki lizbońskiej. W sztuce fado doskonaliła się w gronie mistrzów z kamiennej tawerny Casa de Linhares w starej Alfamie, ale z muzyką przyjaźni się od dziecka, odkąd jako dziewięciolatka (!) zdobyła tytuł mistrzyni tańca latynoamerykańskiego. Jej pierwsza płyta Fado no Pe czerpie pełnymi garściami ze skarbnicy zmysłowych rytmów Ameryki Łacińskiej i Afryki.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Nawet gitarę portugalską zastępuje tam cavaquinho. Ktokolwiek jeszcze miał wątpliwości, że fado może być także muzyką szczęśliwą, straci je podczas festiwalowych nocy fado w ostatnie dni tego lata.

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

  • coooo???

    Bilety po 320 złotych? Kolacja i wino w cenie?
    Panie Kydryński, przesadził pan trochę...

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.