• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk LOTOS Siesta Festival: Elida Almeida (1 opinia)

Elida Almeida wraca! W ubiegłym roku, podczas jubileuszowego Gdańsk LOTOS Siesta Festivalu Elida pojawiła się w gronie wielkich artystów kabowerdyjskich składających hołd Cesarii, ale z oczywistych względów mogła zaśpiewać tam zaledwie trzy i w dodatku nie własne piosenki. Mimo to nie sposób zapomnieć jej żywiołowego, ekstatycznego występu.

Relacja z imprezy

Wraca z autorskim projektem, z nową płytą. Zwyciężczyni nagrody Odkrycie Radia France Internationale pochodzi z wyspy Santiago, z pozbawionej dróg i elektryczności wioski Kebrada (tak zatytułowała swoją drugą autorską płytę!), lecz wychowała na Maio. Jej ojciec zmarł, gdy była dzieckiem, próbowała pomagać matce, która miała mały uliczny kiosk. W wieku lat siedemnastu sama została matką, musiała zająć się dzieckiem i swoimi młodszymi braćmi. Te wczesne życiowe zakręty stały się inspiracją dla jej pierwszych piosenek zebranych na debiutanckiej płycie o znamiennym tytule "Chwile szczęścia, chwile goryczy". Dojrzała twórczość, ale i młodzieńczy czar zaledwie dwudziestojednoletniej artystki zafascynowały legendarnego producenta Cesarii, Jose da Silvy,.który przyjął Elidę do grona swoich podopiecznych.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Dziś to jedna z najciekawszych artystek Luzofonii, o silnej pozycji wśród artystów z Wysp. Na ostatniej płycie Lury pojawił się kapitalny duet obu wokalistek, Nhu Santiago. Album Elidy z roku 2017 Kebrada był już objawieniem na scenie muzyki świata i ostatecznie potwierdził wielki piosenkopisarski talent młodej artystki. Wydana w czasie pandemii, nowa płyta, Gerasonobu kontynuuje tę drogę i tak, jak z dumą prezentowaliśmy Elidę w Polsce po raz pierwszy, tak też jako pierwsi chcemy podzielić się z państwem zachwycającą muzyką ostatniego albumu.

Koncerty odbędą się 4.09.2021 w godz. 17:00 oraz 20:00.

Opinie (1)

  • Super potańcówa

    elida rozkołysała i rozgrzała publikę aż do czerwoności. tylko organizator na wstępie nie dopisał nie akceptując paszportów covidowych. na szczęście impreza na wysokim poziomie

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.