• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gala Wręczenia Nagród Rejs Roku 2022

W najbliższy piątek, 3 marca 2023 r., odbędzie się uroczystość wręczenia najwyższych polskich trofeów w żeglarstwie morskim - Nagród Honorowych REJS ROKU. Tegoroczna gala odbędzie się stacjonarnie, w Europejskim Centrum Solidarności.

cze 13

wtorek

Gdańsk
Wstęp wolny
lip 8

sobota, godz. 20:00

bilety 149 zł
przedsprzedaż 99 - 119 zł
Kup bilet
To już 53. edycja tych prestiżowych wyróżnień. Uroczystość organizowana jest tradycyjnie w pierwszy piątek marca, na pamiątkę pierwszego przejścia trawersu Przylądka Horn pod polską banderą przez "Dar Pomorza" - nocą z 1 na 2 marca 1937 roku.

O przyznaniu nagród Jury debatowało w siedzibie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni na grudniowym posiedzeniu, które odbyło się w trybie hybrydowym. Jury rozpatrywano w sumie 17 kandydatur, w tym 10 dotyczyło konkretnych rejsów/przedsięwzięć żeglarskich minionego sezonu, pozostałe były zgłoszeniami o charakterze okolicznościowym bądź wskazującym na konsekwentną realizację żeglarskich programów w cyklu wieloletnim. W odróżnieniu od zeszłorocznej edycji wydarzenia, po długach dyskusjach Jury zadecydowało o przyznawaniu głównej nagrody Srebrnego Sekstantu - Rejsu Roku 2022 dla Michała Palczyńskiego oraz Aleksandry Rapp za dwuosobową wyprawę na jachcie "Crystal".

Podczas Gali zostaną wręczone trzy Nagrody Główne, trzy Wyróżnienia Honorowe RR 2022, cztery tradycyjne Nagrody Specjalne: Polskiego Związku Żeglarskiego, Bursztynowa Róża Wiatrów Prezydenta Gdańska, Nagroda Redakcji Portalu nowezagle.pl, Nagroda Grotmaszta Bractw Kaphornowców im. kpt. Aleksandra Kaszowskiego oraz Honorowa Nagroda Specjalna Stulecia 1992-2022.

Organizator: Fundacja Gdańska
Partnerzy: Miasto Gdańsk, Polski Związek Żeglarski, Akademia Marynarki Wojennej, Bractwo Kaphornowców, Nowe Żagle
Patroni medialni: trojmiasto.pl, gdańsk.pl, żeglarski.info, Zawsze Pomorze

Opinie