• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Gala Pracodawców Pomorza - Przedsiębiorcy Medykom (1 opinia)

Chcąc szczególnie podkreślić oraz docenić trud i poświęcenie wszystkich pracowników ochrony zdrowia w walce ze skutkami epidemii, w tym naszym jubileuszowym roku, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z udziałem władz państwowych i samorządowych oraz przedstawicieli nauki, kultury i mediów: Gala Pracodawców Pomorza - Przedsiębiorcy Medykom.

Jako związek Pracodawców Pomorza działający od 1991 roku w oparciu o ustawę o organizacjach pracodawców obchodzimy w bieżącym roku jubileusz naszego XXX-lecia. Jest to rok szczególny. Pandemia COVID-19 spowodowała, że cały wysiłek społeczeństwa skupił się na walce z nią i jej skutkami. W wyjątkowej sytuacji znalazły się szpitale i wszyscy pracownicy ochrona zdrowia.

Przedsiębiorcy pomimo licznych własnych problemów wynikających z zaistniałej sytuacji starali się wspierać służbę zdrowia. Od pierwszych dni walki z Covid-19 personel medyczny stanął do walki o zdrowie, a często i życie pacjentów.

Podczas Gali odbędzie się wyjątkowy koncert dedykowany przez przedsiębiorców polskiej służbie zdrowia. Gwiazdą Wieczoru będzie wybitna, światowej sławy solistka operowa: Aleksandra Kurzak. Związana z takimi teatrami operowymi jak np. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie, Bayerische Staatsoper w Monachium czy Operą Wiedeńską. Solistce towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją prof. Wojciecha Rajskiego obchodzącego jubileusz 50-lecia swojej pracy artystycznej i 40-lecie współpracy z PFK Sopot. Stąd też prof. Wojciech Rajski będzie specjalnie uhonorowanym Gościem Specjalnym Gali.

Koncertem dla Medyków chcemy podkreślić rolę i znaczenie dla naszego środowiska społecznej odpowiedzialności biznesu. W dowód wdzięczności wyróżnimy szpitale szczególnie zaangażowane w walkę z pandemią. Z kolei przedstawicielom różnych zawodów medycznych wręczymy Nagrody Specjalne - Statuetki: CUM GRATIA MAGNA (z wielką wdzięcznością) wykonane przez polskiego artystę, francuskiego pochodzenia Michela Lenglarda.

Program:
18:00 - OTWARCIE GALI
18:15 - KONCERT DLA MEDYKÓW
19:30 - WRĘCZENIE NAGRÓD SPECJALNYCH
20:15 - ZAKOŃCZENIE

Opinie (1) 1 zablokowana

  • kolejne oklaski zamiast pieniedzy

    Kolejna patetyczna inicjatywa. A moze zamiast organizowac gale i dawac pieniadze artystom , zamiast oklaskow i niekonczacych sie słow i zachwytow - dajcie medykom pieniadze za ich ciezka prace - szczegolnie pielegniarkom , ratownikom medycznym itd

    • 19 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.