stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Gala Plebiscytu Lotniczego - Cumulusy (1 opinia)

Czwarta edycja plebiscytu na najlepszych sportowców lotniczych - Cumulusy. Wielka Gala z wręczeniem statuetek po raz pierwszy w historii Cumulusów odbędzie się w Gdyni, 2 lutego 2019 roku.

Gala Pomorskie Sztormy 2018

mar 27

środa, godz. 19:05

Na zaproszenie

VI Gala Ladies In Red - OnkoKobieta

mar 31

niedziela, godz. 17:00 - 20:00

bilety 50 zł
Na stronie www.cumulusy.pl organizatorzy opublikowali listę finalistów. To osoby i zespoły, które w swoich kategoriach zdobyły największą liczbę głosów. Teraz walka o statuetki i nagrody odbywa się już tylko w tym gronie.

Finał plebiscytu to 2.02.2019 roku. Wielka Gala z wręczeniem statuetek po raz pierwszy w historii Cumulusów odbędzie się w Gdyni. Wcześniej jednak, bo 25.01.2019 r., w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbędzie się konferencja "Cumulusy Open Day", która zostanie podzielona na dwie części.

Podczas pierwszej z nich zostaną wręczone nominacje dla finałowej "piętnastki". Druga część będzie miała charakter roboczy i będzie przeznaczona nie tylko dla środowiska lotniczego. Pragniemy zainicjować dyskusję na temat tak zwanych sportów niszowych, a szczególnie ich roli w rozwoju polskiego sportu w ogóle i problemów z jakimi spotykają się menadżerowie w tych dyscyplinach. Chcemy też poruszyć szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa w lotnictwie pokazowym.

Cumulusy to projekt rozwojowy, dlatego każda kolejna edycja to nowości. W tym roku, do statuetek honorujących sportowców lotniczych i Cumulusów Extreme oraz Specjalnych, dokładamy kategorię wyróżniającą pilotów pokazowych. Fani awiacji będą mogli wybrać ulubieńców, których podziwiali na pokazach lotniczych latających w formacjach oraz solo. Zarówno wśród pilotów zagranicznych i krajowych. Osobna statuetka przypadnie autorowi najlepszego zdjęcia lotniczego z pokazów.Plebiscyt Cumulusy zmienia się i rozwija. To zasługa połączenia sił Air Sports Promotion i Aeropact - która staje się współorganizatorem kolejnych edycji projektu. Firma z Poznania, znana dotąd głównie z organizacji i produkcji pokazów lotniczych w Gdyni, Poznaniu czy Zielonej Górze, postanowiła włączyć się do organizacji Cumulusów, bo chce również integrować środowisko lotnicze:
- Cumulusy to fantastyczna okazja do tego, by pokazać jak duże i ważne jest środowisko lotnicze. Tak jak podczas naszych pokazów staramy się zaprezentować różne oblicza awiacji, tak Cumulusy to najważniejsze wydarzenie dla całej sportowej, lotniczej braci w całym roku. To dla nas bardzo ważne, aby promować i integrować całe środowisko lotnicze. - mówi Sebastian Golus - Prezes Aeropactu.

https://www.facebook.com/cumulusy/

LISTA FINALISTÓW:
Cumulus Sportowy

Andrzej Sołtyk
Adam Pupek Piotr Kozikowski
Bartosz Kończalski, Sebastian Komosa
Adam Koszałka
Marcin Szamborski Michał Szamborski
Leszek Małmyga
Sebastian Kawa
Paweł "LOJAK" Kozarzewski
Jacek Ciszkowski
Daria Dudkiewicz-Goławska
Łukasz Wójcik
Krzysztof Romicki
Grzegorz Goryczka
Krzysztof Wieczorek Kamil Wieczorek
Łukasz Czepiela

Cumulus Pokazowy Pilot Solo Polska

Jan Makula
Jacek Stolarek
Tadeusz Zaworski

Cumulus Pokazowy Pilot Solo Zagranica

Stefan (VADOR) Darte
Jurgis Kairys
Erhan Günar

Cumulus Pokazowy Zespół Polska

Flying Dragons Team
3AT3 Formation Flying Team
Xtreme Sky Force

Cumulus Pokazowy Zespół Zagranica

Baltic Bees
Royal Jordanian Falcons

Cumulus Spotterski

Konrad kifcio Kifert
Mikołaj Waligórski
Barbara Czarnyszka

Cumulus Extreme

Michał Radka Paweł "Lojak" Kozarzewski
Formacja Sky Magic S3 WAT
Wojciech Bógdał

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni