stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Gala Finałowa V edycja Festiwalu Wrażliwego

Wydarzenie w ramach

Nagradzanie najbardziej uważnych i odpowiedzialnych dziennikarzy społecznych - to wielkie święto wrażliwości. Spotkanie z nimi, po roku kontaktów zdalnych, to po ludzku - wielka przyjemność.
Podczas gali Finałowej wręczymy nagrody tegorocznej, piątej już edycji naszego Festiwalu Odbędzie się też premiera nowych projektów Fundacji Zostaw Swój Ślad i spotkanie z profesorem Adamem Bodnarem.

Co się wydarzy podczas Gali Finałowej?
podsumowanie 5 lat festiwalu i premiera projektu EKOwrażliwi i CODE Against Cancer. Wręczenie nagród festiwalowych V edycji dla najlepszych reportażystek i reportażystów. Nagrody wręczać będą laureaci minionych edycji Festiwalu znakomici polscy reportażyści i reportażystki min.: Ewa Wołkanowska Kołodziej, Dorota Borodaj i Łukasz Pilip.

Spotkanie z gościem specjalnym profesorem Adamem Bodnarem Rzecznikiem Praw Obywatelskich w latach 20152021, które poprowadzi Krzysztof Story z Tygodnika Powszechnego, członek zespołu Fundacji Reporterów.

Tematem rozmowy będzie wrażliwość społeczna, rola odpowiedzialnych i niezależnych mediów w rozwiązywaniu problemów dzisiejszego świata. Spojrzenie z perspektywy każdego obywatela i aktywnych grup społecznych. Rola mediów w kształtowaniu świadomości praw obywatelskich i ich obrony. Wyzwania dla aktywnej i wrażliwej społeczności, która chce mieć wpływ na rzeczywistość.

Dziękujemy Muzeum Emigracji w Gdyni za partnerstwo i wsparcie w organizacji gali, a pani dyrektor Karolinie Grabowicz-Matyjas za inspirację i otwartość.

Całkowity dochód z festiwalu przeznaczony jest na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom oraz na wsparcie dziecięcych hospicjów domowych. Nasza fundacja Zostaw Swój Ślad, która jest równocześnie organizatorem Festiwalu, od lat realizuje projekty społeczne i edukacyjne z zakresu zdrowia, odpowiedzialności mediów, ekologii, wspierania twórców czy pomocy społecznej oraz współpracy NGO i biznesu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.