• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Gala 11. Festiwalu Filmów Jednominutowych (1 opinia)

Minuta - starczy?

Festiwal Filmów Jednominutowych już od dziesięciu lat zaprasza młodych filmowców - zarówno profesjonalistów, jak i amatorów - do udziału w konkursie na krótki film. Zamknięcie wizji artystycznej w jednej minucie to nie lada wyzwanie, wymagające niezwykłej dyscypliny i kreatywności. Cechy te charakteryzują grupę filmowców, których prace zaprezentujemy podczas festiwalu. Na program tegorocznej odsłony festiwalu składają się spotkania z Jurorami konkursu na film jednominutowy, którzy zaprezentują wielostronne spojrzenie na fenomen filmu oraz gala wręczenia nagród połączona z pokazem najlepszych jednominutówek z minionego roku.

paź 21

piątek, godz. 18:00

Na zaproszenie
Zapraszamy!

Lawrence Ugwu
Dyrektor Nadbałtyckiego
Centrum Kultury w Gdańsku

Bartosz Filip
Kurator Festiwalu
Filmów Jednominutowych

Patroni i Mecenasi Festiwalu Filmów Jednominutowych:
Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk
Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz

PROGRAM:
5 października

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku (Korzenna 33/35)
Spotkania z jurorami:
17:00 Monika Talarczyk-Gubała: Koncept atrakcji w nowej historii kina
18:30 Michał Walkiewicz - o krytyce filmowej (prowadzenie: Paweł Biliński)
20:15 Kinga Dębska - o reżyserii filmowej (prowadzenie: Krzysztof Kornacki)

6 października
Centrum św. Jana w Gdańsku (Świętojańska 50)
19:00 Gala finałowa


prowadzenie: Paweł Biliński

W programie gali: oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, projekcja 42 najlepszych filmów jednominutowych (45 min)

Biogramy:

Kinga Dębska - reżyser filmowa i telewizyjna, twórczyni filmów dokumentalnych, Absolwentka szkoły filmowej FAMU w Pradze.
Jej najnowszy film "Moje córki krowy" był w 2016 roku w polskich kinach hitem frekwencyjnym, osiągając ponad 700 000 widzów.
Za tę produkcję otrzymała liczne nagrody, m. in. Polskie nagrody filmowe "Orły" w 2016 roku (nagroda publiczności, nagroda za najlepszy scenariusz) oraz nagrody dziennikarzy i publiczności na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2015 roku.
Za produkcję "Aktorka", poświęconą Elżbiecie Czyżewskiej, otrzymała w 2016 roku "Orła" w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Monika Talarczyk-Gubała - Doktor habilitowana, Profesor PWSFTviT w Łodzi, historyczka kina, badaczka kina kobiet. Autorka książek: "PRL się śmieje! Polska komedia filmowa 1945-1989″ (Warszawa 2007), "Wszystko o Ewie. Filmy Barbary Sass a kino kobiet w drugiej połowie XX wieku" (2013), "Biały mazur. Kino kobiet w polskiej kinematografii" (2013, Nagroda PISF), "Wanda Jakubowska. Od nowa" (2015). Członkini Stowarzyszenia Kobiet Filmowców i współpracowniczka Krytyki Politycznej.

Michał Walkiewicz - krytyk filmowy, dziennikarz. Redaktor naczelny portalu Filmweb. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 2008 zdobył główną nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, przyznawaną młodym krytykom filmowym. W 2015 wyróżniono go nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Krytyka Filmowa.
Swoje recenzje i artykuły publikował m. in. w Filmie, Kinie, Machinie, Tygodniku Powszechnym, Przekroju, Czasie Kultury, K MAG-u, Aktiviście.

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY

Zobacz listę zwycięzców

Opinie (1) ponad 20 zablokowanych

 • rzsmosfzw@gmail.com

  Gala 11. Festiwalu Filmów Jednominutowych

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • gala , uroczystość oficjalna
  paź 5
  środa, g. 16:00
  Gdańsk, Ratusz Staromiejski
  Finał 30-lecia NCK
 • festiwal filmowy , projekcje filmowe , warsztaty
  paź 6-8
  czwartek - sobota
  Sopot, Multikino Sopot
  2. Kids Film Fest Sopot