Wydarzenie już się odbyło

Gaje Matek i Ojców w gdańskich parkach (1 opinia)

  • sobota - niedziela, 23 - 24 października
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

W najbliższy weekend, 23 i 24 października, już po raz dziewiąty realizowany będzie projekt "Gaje Matek i Ojców". Akcja nawiązuje do tradycji posadzenia drzewa na pamiątkę narodzin dziecka. W sobotę i w niedzielę rodzice dzieci urodzonych w 2020 roku będą mogli wspólnie posadzić po jednym drzewie w pięciu gdańskich parkach. W wydarzeniu przy zbiorniku retencyjnym Augustowska weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Z kolei w Parku Reagana, dumnym rodzicom towarzyszyć będzie Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydent Gdańska i zarazem świeżo upieczony ojciec.

W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 5331 dzieci. Najczęściej nadawanymi imionami były Zofia i Jakub. Mieszkając w mieście, rodzice nie zawsze mają możliwość zasadzenia drzewa w imię tradycji, dlatego Wydział Środowiska stworzył projekt. Pierwsze miejsce pod nazwą powstało w Parku Nadmorskim im. Prezydenta Ronalda Reagana w 2012 roku.

"Gaje Matek i Ojców" to kompozycja zieleni, składająca się z drzew sadzonych każdego roku przez Miasto na wyznaczonym obszarze. Każde drzewo upamiętnia narodziny jednego rocznika gdańszczan.

Poszczególne drzewa oznakowane są tablicą, na której podany jest rok, liczba narodzonych w tym czasie dzieci oraz najczęściej nadawane imiona. Obszar pod "Gaje Matek i Ojców" są oznakowane tablicami informacyjnym opisującymi ideę projektu, przedstawiającymi plan zagospodarowania terenu oraz wizualizację gaju - jak będzie wyglądał, gdy drzewka dorosną.

"Gaje Matek i Ojców" znajdują się w pięciu parkach; Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana, Śródmieściu - przy ul. 3 Maja, Gdańsku Południe - Zieleniec przy ul. Augustowskiej, Oliwie oraz Żabiance.

Rodzice będą mogli dokonać wpisu do księgi pamiątkowej, sfotografować się przy drzewku i tablicy. Uzyskają również pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

Sobota 23.10
9:00 - 9.30 - Zieleniec przy Stawie Młyńskim w Gdańsku Oliwie, ul. Stary Rynek Oliwski
10.00 - 10.30 - Zieleniec przy ul. 3 Maja, przy budynku N4 i skrzyżowaniu Błędnik
11.00 - Zieleniec przy zbiorniku retencyjnym ul. Augustowska w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe - czas trwania w zależności od zainteresowania

Niedziela 24.10
12.00 - 12.30 - Zieleniec przy Potoku Oliwskim, Gdańsk Żabianka - rejon ul. Pomorskiej 82
13.00 - Park Nadmorski Reagana, wejście D od ul. Jagiellońskiej - czas trwania w zależności od zainteresowania

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Wszystko super by było gdy by w parku Reagana odbyła się ta impreza sadzenia drzewek przyszliśmy z dzieckiem a w parku nic nie było.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.