• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

GZA (the Genius) | Liquid Swords 25th Anniversary Tour

Celebrację 25 lat kultowego albumu "Liquid Swords" przerwała pandemia, ale już 23 marca 2022 usłyszymy go w wykonaniu samego mistrza, na żywo, podczas jedynego koncertu w Gdańsku - na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

GZA - The Genius - jest światowej sławy artystą hip-hopowym i pionierem muzyki rap, uznawanym przez "The Source" za jednego z najlepszych tekściarzy wszechczasów. A zdaniem redakcji About.com jest też jednym z najlepszych MC's. Współpracował z takimi artystami, jak Big Daddy Kane, czy D'Angelo.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


26 lat temu ukazał się przełomowy solowy hit GZA, "Liquid Swords". Wyprodukowana pod tym samym tytułem przez drugiego współzałożyciela Wu-Tang, RZA, płyta, nasycona samplami kung-fu, ze świetnymi tekstami GZA, zdobyła status platynowej i uznana została za jeden z najlepszych albumów rapowych na świecie, a także jeden z najlepszych krążków wydanych przez członków Wu-Tang Clan. W 1998 roku magazyn The Source umieścił album na liście 100 najlepszych albumów rapowych. Natomiast w 2006 roku "Liquid Swords" znalazł się w książce Roberta Dmiery'ego "1001 albumów, które musisz usłyszeć przed śmiercią".

Wu-Tang Clan to jedna z najważniejszych amerykańskich formacji hip-hopowych na świecie. GZA to jeden z najlepszych tekściarzy wszechczasów według The Source. Jest też jednym z najlepszych MC's wszech czasów zdaniem redakcji About.com.

Pseudonim The Genius mówi w zasadzie wszystko. Jako najstarszy członek Wu-Tang Clanu GZA określany jest duchowym przywódcą składu. Jego album zatytułowany "Liquid Swords" uważany jest obecnie za jeden z najważniejszych krążków hip-hopowych wszech czasów, a także jedną z najlepszych płyt wydanych przez członków Wu-Tang Clan.

Wyprodukowana przez drugiego współzałożyciela Wu-Tang RZA, nasycona samplami kung-fu, ze świetnymi tekstami GZA płyta zdobyła status platynowej i została uznana za jeden z najlepszych albumów w historii rapu. W 1998 roku magazyn The Source umieścił album na liście 100 najlepszych albumów rapowych. Natomiast w 2006 roku "Liquid Swords" znalazł się w książce Roberta Dmiery'ego "1001 albumów, które musisz usłyszeć przed śmiercią".

Drzwi: 19:00
Start: 20:00
sie 28

niedziela, godz. 20:00

bilety 79 - 279 zł
Kup bilet
paź 14

piątek, godz. 20:30

bilety 169 zł
przedsprzedaż 119 - 149 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.