stat
Impreza odwołana

GZA - The Genius (13 opinii)

Zapraszamy na koncert gwiazdy rapu GZA The Genius, założyciela Wu-Tang Clanu, jednej z najważniejszych amerykańskich formacji hip-hopowych na świecie. GZA to jeden z najlepszych tekściarzy wszechczasów według The Source. Jest też jednym z najlepszych MC's naszych czasów zdaniem redakcji About.com.

Pseudonim The Genius mówi w zasadzie wszystko. Jako najstarszy członek Wu-Tang Clanu GZA określany jest duchowym przywódcą składu. Jego album zatytułowany Liquid Swords uważany jest obecnie za jeden z najważniejszych krążków hip-hopowych wszech czasów, a także jedną z najlepszych płyt wydanych przez członków Wu-Tang Clan. Wyprodukowana przez drugiego współzałożyciela Wu-Tang RZA, nasycona samplami kung-fu, ze świetnymi tekstami GZA płyta zdobyła status platynowej i została uznana za jeden z najlepszych albumów w historii rapu. W 1998 roku magazyn The Source umieścił album na liście 100 najlepszych albumów rapowych. Natomiast w 2006 roku Liquid Swords znalazł się w książce Roberta Dmiery'ego 1001 albumów, które musisz usłyszeć przed śmiercią.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Teraz, z okazji 25 rocznicy wydania, nadarza się okazja, aby usłyszeć retrospektywę tego albumu na żywo w wykonaniu samego mistrza GZA.

Przeczytaj także

Opinie (13) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • hip-hop
  kwi 16
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Zdarta PŁYTA 33.5
  Be vis
 • hip-hop , muzyka alternatywna
  kwi 17
  piątek, g. 18:00
  Gdańsk, B90
  Jan-Rapowanie