stat
Impreza już się odbyła

G8: Klawo, Gaijin Blues, Kadabra Dyskety Kusaje

Rok temu udało nam się zorganizować pierwszy post-lockdownowy koncert w Gdyni (m.in. w ramach finisażu G8). Tym razem, z kolei w ramach wernisażu (G8 - gdyńska grafika kobieca / halo kultura), zapraszamy na 3 koncerty: Klawo, Gaijin Blues, Kadabra Dyskety Kusaje. Jest to indywidualny event Coastline Northern Cuts informujący o działaniach muzycznych w dniu 19.06.2021.

sie 13

piątek, godz. 19:00 - 00:00

Gdańsk,
bilety 10 zł

4 czerwca - 30 sierpnia 2021

Gdynia,
Wstęp wolny
19. czerwca scena nowego amfiteatru na Kamiennej Górze w Gdyni zagości - nie oszukujmy się - mini festiwal.
Zagrają:
Klawo
Zespół Klawo zadebiutował w drugiej połowie maja singlem pt. "Wdzięczność", będącym zapowiedzią albumu długogrającego, który ukaże się w 2022 roku. Początki grupy sięgają drugiej połowy roku 2019, kiedy to Konstanty Kostka został zaproszony do zaaranżowania swojej EP "Flądra" (Latarnia Rec.) na potrzeby koncertu organizowanego przez Coastline Northern Cuts - bez użycia samplera, ale za to z całym "live bandem". Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała "Flądrze" zupełnie nowego groove'u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał.
Jak mówią o sobie, "w skład Klawo wchodzą dobre ziomki, na co dzień bujające się po korytarzach Akademii Muzycznej w Gdańsku lub po plaży", a mianowicie:
Alicja Sobstyl - flet, wokal
Malina Midera - klawisze, syntezator
Karol Tchórz - trąbka
Tomasz Rafalski - perkusja
Artur Szalsza - bas
Konstanty Kostka - klawisze, syntezator

rock - koncerty w Trójmieście


Gaijin Blues
Wspólny projekt Naphty i PlayStation Yoga Music, który łączy brzmienia muzyki japońskiej - od tradycyjnych po fusion, jazz, a nawet rocka - z nowoczesnymi bitami muzyki zachodniej, od house'u po trap i juke/footwork. Na początku lutego 2019 londyńska wytwórnia Shapes Of Rhythm wypuściła ich debiutancką EPkę na winylowym krążku. W listopadzie tegoż roku pojawił się pierwszy album duetu, 'Gaijin Blues II'. Płyta eksploruje inspiracje japońskimi grami fabularnymi (JRPG) - zarówno w warstwie muzycznej, jak i narracyjnej. Oba wydawnictwa były grane m.in. na falach Worldwide FM, BBC Radio, NTS Radio, KEXP czy Trójki. Pisał o nich m.in. Bandcamp Daily i Weekly (US), Hype Machine (US), Kiblind (FR), Gazeta Magnetofonowa, Twistedsoul (GB), Music Is My Sanctuary (GB) i Bartek Chaciński (Polityka).
Dzięki koncertom w Londynie (m.in. w ramach rezydencji Romare w legendarnym Jazz Cafe, w Servant Jazz Quarters, Rye Wax i w Islington Assembly Hall), w największych polskich miastach i w ramach cyklu Sofar Sounds Gaijin Blues wyrobili sobie opinię ekscytującego widowiska. Występ zespołu to starcie sampli z frenetyczną improwizacją na instrumentach, często z zaskakującym rezultatem i energią, przy której ciężko wysiedzieć. Ich następny album planowany jest na jesień 2021.

Kadabra Dyskety Kusaje

Polsko-ukraiński duet elektroniczny, który zawiązał się pod koniec 2015 roku. Tworzą go Michał Szczepaniec (wrocławski multiinstrumentalista i producent, m.in. współtwórca projektu Gaijin Blues), oraz Mariya Mavko, pochodząca ze Lwowa wokalistka i flecistka, weteranka lwowskiego podziemia. Swoją pierwszą EPkę zatytułowaną Simplex wydali w 2019 roku nakładem Seszele Records. Spotkała się ona z entuzjastycznym przyjęciem wśród krytyków i słuchaczy. W maju zespół wypuścił nowy singiel zatytułowany "Spryjme za son", który jest pierwszą zapowiedzią debiutanckiego albumu zespołu (premiera jeszcze w tym roku).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.