stat
Impreza już się odbyła

Future Engineers

Main:
FUTURE ENGINEERS(Good Looking / Covert Operations / Camino Blue/ Transference/UK)

Azbest (Soultropia / Kombinat FM)
Eclipse (Deeper Than Deep)
Preemo

+ VOCAL - Lady Ktee (Absys / Nightworks / Spellbound)

Fontanna: Misty Riva, Marteen Dee, CASP!

muzyka - minimal / deep / detroit / gipsy techFuture Engineers (Transference / Good Looking / Covert Operations / Camino Blue / UK)


Future Engineers to brytyjski duet producencko-dj'ski, w którego skład wchodzą Lee Batchelor
oraz Keir Cleminson. Obaj wychowali się w północnym Londynie, gdzie słuchając pirackich rozgłośni radiowych, kształtowali swój gust muzyczny od wczesnego hardcore'u, poprzez hardcore techno, jungle techno, jungle, aż po drum & bass. Za moment przełomowy w swojej karierze obaj zgodnie uznają występ LTJ Bukema w brytyjskim Radio One. Jak mówią: Do tamtego momentu nasz repertuar opierał się głównie na mrocznych, inspirowanych muzyką raggae dźwiękach.
Jednak po audycji z Bukem'em nasz świat obrócił się w nową, nieznaną nam do tej pory stronę. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy nic podobnego, a szczególnie zmiksowanego w taki sposób. Zamknęliśmy się więc w studio i postanowiliśmy spróbować swoich sił na tym nowym polu. Całkiem sporo czasu zajęło nam stworzenie czegoś, co moglibyśmy zgodnie uznać za wspólne demo - pewnie dlatego, że jesteśmy wyjątkowo dokładni i krytyczni wobec własnych produkcji. Był to przełom lat 96 i 97. Swoje pierwsze demo wręczyli nikomu innemu, jak samemu LTJowi, którego mieli okazję supportować podczas występu w Glasgow. Produkcje Future Engineers tak przypadły do gustu Bukemowi, że zaczął je grać w swoich setach, promując przy okazji młodych artystów na całym świecie. Fakt ten wyjątkowo mocno zmotywował Lee oraz Keira do dalszej pracy w studio, czego efektem było ukazanie się w listopadzie 97 roku ich pierwszej 12tki - nakładem słynnej wytwórni Renegade Recordings. Od tamtego momentu kariera Future Engineers zaczęła nabierać tempa. Lee i Keir stali się częstymi gośćmi nocy Logical Progression w londyńskich klubach Turnmills oraz Ministry of Sound. To tam m.in. poznali innego brytyjskiego producenta d&b - Blame, który zainspirował ich do eksperymentowania z mocniejszymi dźwiękami d&b. W ten oto sposób zaczął kształtować się unikalny styl produkcji Future Engineers, będący połączeniem delikatnych, atmosferycznych melodii z elementami mocniejszymi, bardziej agresywnymi. W efekcie końcowym powstaje mieszanka, która potrafi zarówno poruszyć do tańca, jak i stać się idealnym tłem do chill outu. Zyskując coraz szerszy rozgłos, Future Engineers zaczęli stopniowo umacniać swoją pozycję na światowej scenie d&b, wydając m.in. dla takich labeli jak Renegade Recordings, Partisan, 720 Degrees, Looking Good Records ,Covert Operations Records , Camino Blue Recordings.

Lee i Keir mają zwyczaj mówić o sobie, iż stoją po obu stronach d&b - zarówno po tej klubowej, bardziej tanecznej, jak i po tej delikatniejszej, bardziej melodyjnej - pozwala nam to na poznawanie całego przekazu, jaki niesie ze sobą muzyka d&b i wyłapywanie z niego tego, co najlepsze.

Po dość długiej nieobecności nieoczekiwanie powracają i jak na doświadczonych wyjadaczy o oryginalnym brzmieniu przystało od razu zaskakują nietuzinkowymi pomysłami, których można
juz doświadczyć przy okazji najnowszego releasu. Ellipse EP ujrzała światło dzienne nakładem
ich nowo powstałej wytwórni Transference Recordings.

http://www.myspace.com/futureengineers


Lady K-tee (Covert Operations / Absys / Nightworks)


Związana z wieloma gatunkami muzycznymi.
W 1998 r. rozpoczęła przygodę z muzyka. Nieodparta chęć tworzenia skłoniła ją do założenia własnego zespołu, a osobiste zainteresowania dały początek twórczości poezji śpiewanej. W tym czasie jej osobą zainteresował się polski aktor i reżyser - Marcel Szytenchelm, co zaowocowało współpracą z jego studiem teatralnym Słup. Od 8 lat czynnie udziela się na scenie klubowej w Polsce, wspomagając swoim wokalem zarówno imprezy drum&bass, break beat, elektro, minimal, house, jaki i indywidualnych producentów (m.in. Krime, Verbee, Symptom&Byte). Na stałe rezyduje w klubie Bagdad Cafe w Łodzi, należy do Kliniki Pozytywnych Wibracji. Obecnie skupia się na projekcie współtworzonym z Radicall'em, który przede wszystkim jest niewyczerpanym źródłem inspiracji oraz pozwala spełnić się jej jako wokalistka i autorka tekstów. Ciepła barwa głosu, dynamika, energia i ogromne zamiłowanie do tego co robi stworzyły wybuchową mieszankę, dzięki której pnie się po szczeblach kariery muzycznej.

www.myspace.com/kteemc
MORE INFO:


www.deeperthandeep.com

Informacja o biletach

do godz.24 - z kartą klubu/ ulotką 10 zł, normalny- 15 zł
po 24.00 - z kartą klubu/ ulotką- 15 zł, normalny- 20 zł

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • clubbing / dyskoteka
  paź 17
  czwartek, g. 22:00
  Gdańsk, Cafe Absinthe
  Rabit
 • clubbing / dyskoteka , karaoke
  paź 17
  czwartek, g. 21:00
  Gdańsk, Miasto Aniołów
  Karaoke&Dance z Doriss

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni