stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Funky koncert na 48 dzwonów i The Glennskii's

Wydarzenie w ramach

Carillon to zespół co najmniej 23 dzwonów połączonych z klawiaturą umożliwiającą wykonywanie różnych utworów. Carillonista gra uderzając pięściami w drewniane kołki, przypominające swoim układem klawisze pianina. Oprócz gry ręcznej wykorzystuje się także podobny nieco do organów pedał nożny. Kołki połączone są z sercami nieruchomych dzwonów. Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które posiada carillon mobilny. Składa się on z 48 dzwonów o masie od 9 do 845 kg. Instrument zarządzany jest przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

24 lipca - 15 sierpnia 2021

Gdańsk
Wstęp wolny
lis 19-21

piątek - niedziela

Gdańsk,
bilety 10 zł
Co roku, podczas Jarmarku św. Dominika odbywają się koncerty carillonu mobilbego "Gdańsk" w nietypowym towarzystwie muzycznym. Solistką będzie Monika Kaźmierczak - gdańska carillonistka, absolwentka prestiżowej Niderlandzkiej Szkoły Carillonowej w Amersfoort, laureatka kilku konkursów carillonowych. Aktywnie propaguje sztukę carillonową w Gdańsku, organizując m.in. Letnie Koncerty Carillonowe oraz Gdański Festiwal Carillonowy. Carilloniscte towarzyszyć będzie zespół the glennSkiis's, grający muzykę Modern Classic z gatunków: acid-jazz, funk, nu-funk, big-beat, big-band, i oldskulowy hip-hop.

koncerty w Trójmieście


Wystąpią: the glennSkiis's: GlennSKii Meyer - wokal, Artur Falecki - bas, Zdzisław Ejsmont - perkusja,

Paweł Szewczyk - wibrafon, Paweł Hulisz - trąbka oraz Monika Kaźmierczak - carillon mobilny "Gdańsk".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.