• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

ForumFest'21

Wydarzenie w ramach

JarmaRock FEST to dwudniowa muzyczno-teatralna impreza z prawie czterdziestopięcioletnią tradycją. Przyciąga rzeszę miłośników kultury ukraińskiej z całej Polski i z zagranicy. To muzyczny kalejdoskop etno, folku, rocka, ska, reggae, funku, jazzu, popu oraz projektów teatralnych w wykonaniu ukraińskich artystów z Polski i z Ukrainy. To też miejsce debat (Forum FEST) i ArtBox, czyli przestrzeni dla artystów z innych dziedzin sztuki, którzy prezentują swoją pracę na żywo podczas koncertów.

Jubileuszowa 45-ta edycja odbędzie się w Klubie B90 na żywo, z udziałem publiczności. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjny program. To ma być naprawdę szczególny i pełen wrażeń JarmaRock FEST z odwołaniem się do korzeni, tradycji i tożsamości, gdyż nasza kulturowa przeszłość tworzy współczesność, czyniąc ją bogatszą, ciekawszą oraz jaskrawszą, a nas wyróżnia spośród innych, inspiruje i dodaje niepowtarzalności.

koncerty w TrójmieścieForumFest'21 - Panel I
20.11.2021, 15:00 Luks Sfera
Under30: nowe pokolenie ukraińskich aktywistek w Polsce
Mają mniej niż 30, więc nie mogą pamiętać ani Ukrainy Radzieckiej ani Polski Ludowej. Wychowywały się w szalonych latach 90., a swoją aktywność społeczną zaczynały mniej więcej w drugiej dekadzie dwutysięcznych. Wolność, niepodległość i możliwość swobodnego rozwoju traktują jak powietrze. To pokolenie, któremu łatwiej. Ale czy na pewno? Jakimi są dzisiejsi, dzisiejsze społeczni aktywiści/stki, pracownicy/czki III sektora? Co ich zachwyca, motywuje, dla kogo działają, czego się obawiają? Jakie wydarzenia z przeszłości ich uformowały a z jaką perspektywą patrzą się w przyszłość?

Panelistki

Ivanna Kyliushyk - działaczka społeczności ukraińskiej, badaczka, specjalistka w zakresie migracji Ukraińców do Polski.

Lesia Shykiriava - absolwentka uniwersytetu "Akademia Ostrogska", specjalizacja "Kulturoznawstwo", obecnie studentka studiów magisterskich programu The Graduate School for Social Research, IFiS PAN.

Ksenia Onyszkanycz-Przybyła - nauczycielka języka ukraińskiego w Krakowie, logopedka, skrzypaczka, miłośniczka karpackiej kultury, związana z zespołem pieśni i tańca "Osławiany" z Mokrego (powiat sanocki).

Katarzyna Kowalska-Krzemińska - z zawodu IT project manager, z wykształcenia finansistka, jej pasją od zawsze jest literatura. Niemal 10 lat związana z Przestrzenią Słowa Łemkowskiej Watry w Zdyni (Zjednoczenie Łemków).

Kasia Komar-Macyńska (moderatorka) - koordynatorka ForumFest przy festiwalu Jarmarok w Gdańsku, redaktorka tygodnika mniejszości ukraińskiej "Nasze Słowo", animatorka społeczna i kulturalna w Domu Ukraińskim w Przemyślu.

ForumFest'21 - Panel II
20.11.2021, 16:00 Luks Sfera


Liderzy i przemiany: Po co dzisiejszej młodzieży ZUwP?
Podczas Konferencji z okazji 30-lecia Związek Ukraińców w Polsce, która odbyła się w połowie października tego roku, na pierwszy plan wysunęła się kwestia udziału młodych ludzi w działalności organizacji. To nie pierwszy i nie ostatni raz, gdy wysławia się potrzebę i pozostaje ona bez odzewu. Dlaczego? Czy to tylko jednostronne mrzonki starszego pokolenia o romantycznym przekazaniu pałeczki? Czy może, mimo wszystko, realna chęć stworzenia przestrzeni dla innowacyjnej działalności? Jak pracować z młodzieżą oraz w zespołach międzypokoleniowych? Co Związek Ukraińców może dać młodym? I na odwrót - czym młodzi mogą wzbogacić doświadczenie swoich starszych kolegów/koleżanek z organizacji?

Właśnie o tym porozmawiamy z nowo wybranym przewodniczącym ZUwP, Mirosławem Skórką.

Міrosław Skórka - z wykształcenia filozof. Od 2013 roku dyrektor Programu Study Tours to Poland Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności zarządzanej obecnie przez Fundację Liderzy Przemian. Członek Zarządu Fundacji Liderzy Przemian. Od kwietnia 2021 roku Prezes Związku Ukraińców w Polsce. Igor Horków (moderator) - absolwent programu "Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Współzałożyciel i członek Inicjatywy Przemyślan "Wspólnie na 100", koordynator lokalny "Objazdowego Festiwalu Kina dokumentalnego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie" w Przemyślu, przewodniczący przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce.

ForumFest'21 - Panel III
20.11.2021, 17:00 Luks Sfera

To oni odkrywają Ukrainę! Pozytywne zmiany w ukraińskiej przestrzeni społecznej i kulturalnej. W ciągu ostatnich lat krajobraz działań społecznych i kulturalnym w Ukrainie zmienił się nie do poznania. Stało się to m.in. dzięki nowym programom grantowym i współczesnym strategiom fundraisingowym. Młodzi ukraiński managerzy chociaż dopiero rozwijają skrzydła już sprawiają, że my jako odbiorcy ich działań, widzimy, odczuwamy i poznajemy Ukrainę na nowo. Gdzie znajduje się klucz do realizacji sukcesu. Czy leży na ulicy i wystarczy się schylić aby go zdobyć czy niestety, pod drodze przyjdzie uderzyć głową w niejedną ścianę? Spróbujemy dowiedzieć się również w jaki sposób wycieczki i ekspedycje po terytorium Ukrainy wpłynęły na ich rozumienie słów: jestem Ukraińcem, jestem Ukrainką.

Paneliści:
Bohdan Lohvynenko - pisarz, dziennikarz, bloger, manager kultury, działacz społeczny, podróżnik.

Khrystyna Dubnytska - z wykształcenia architektka, z zawodu managerka ds. komunikacji projektu "Stezhkamy predkiv", przewodnicząca organizacji "Vyriy".

Roman Strekhaliuk - historyk, koordynator projektu "Stezhkamy predkiv", współzałożyciel organizacji "Vyriy"; starszy pracownik naukowy w Twierdza "Tustań".

Ivan Kysloshchuk (moderator) - dziennikarz, działacz kulturalny, redaktor prowadzący portalu "UAinKraków.pl"Regulaminy:
1. FAQ - Health Pass Tickets: https://tickets.b90.pl/pl/content/7/faq-health-pass-tickets
2. Regulamin internetowego systemu sprzedaży biletów: https://tickets.b90.pl/pl/content/1/regulamin
3. Regulamin klubu B90 i Imprezy masowej: https://b90.pl/pl/regulamin

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 - 80 zł
 • Przedsprzedaż
  69 - 89 zł
Ceny biletów w przedsprzedaży on-line:
do 18.11.2021
sobota 69 zł
karnet piątek-sobota 89 zł

Ceny biletów w dniu koncertów:
piątek 30 zł
sobota 80 zł
karnet piątek-sobota 100 zł
https://tickets.b90.pl/
Bilety do nabycia także 19-20 listopada w kasie klubu B90
Dzieci i młodzież szkół podstawowych - wstęp wolny ( za okazaniem legitymacji)
Uwaga: obowiązują limity osób niezaszczepionych i zaszczepionych. Osoby zaszczepione powinny przynieść paszport covidowy (wydruk lub skan w telefonie).

Opinie