stat
Impreza już się odbyła

Fort nocą - duchy Góry Gradowej

Poznaj nocne oblicze Góry Gradowej. Odkryj niedostępne za dnia zakamarki starej twierdzy. Przewodnik w historycznym mundurze wprowadzi nas w burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca. Być może w dawnych fortyfikacjach kryją się nie tylko nietoperze...

Po raz kolejny Centrum Hewelianum organizuje zwiedzanie historycznych zakamarków fortu Góry Grodzisko. To blisko 2 godzinna wycieczka z przewodnikiem, który nie tylko opowie o mało znanej historii tego wyjątkowego miejsca, ale również przeprowadzi uczestników przez labirynty podziemnych korytarzy i fortyfikacje, które obecnie są zamknięte dla zwiedzających.

Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć m.in.: "Schody Rommla", "Podchorążówkę", przeciwskarpę Redity Napoleońskiej, "Ogród Strzelecki".

Przewodnik w stroju z epoki opowie min. o systemie artyleryjkskim fortu, czasach napoleońskich czy Potopie Szwedzkim.

To oferta nie tylko dla miłośników historii, ale też mocnych wrażeń, bo w podziemnych zakamarkach Hewelianum czają się nie tylko nietoperze, ale też... duchy. Ale o tym ciiii....

Zapraszamy na nocne zwiedzanie:

30 czerwca; 14, 20, 28 lipca; 4, 10, 17, 25 sierpnia, 8 września, rozpoczęcie o godz. 21.00 (czas trwania około dwóch godzin)

Cena biletu 35 zł

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
  • zlot , pokaz
    kwi 26
    niedziela, g. 14:00
    Pszczółki, Autodrom Pomorze
    Moto Piątka