stat

Fort Nocą - spacer po niedostępnych zakątkach Góry Gradowej

Hit lata! "Fort Nocą - Spotkanie z Duchami Góry Gradowej", czyli nocne zwiedzanie Góry Gradowej w Gdańsku z przewodnikiem.

Terminy nocnych spacerów:
Sierpień 2,3,9,10,16,17,23
Wrzesień 6,7,13,14


Zwiedzanie w godz. 21.00 - 23.00:

Każdy, kto słyszał niesamowite historie związane z gdańskim Fortem Góry Gradowej, będzie miał okazję zweryfikować je podczas nocnej wycieczki z przewodnikiem. Jest to teren, który ma swoją chlubną i niechlubną historię... To tu rozgrywały się starcia o panowanie nad miastem, tu w czasie II wojny światowej stacjonowali żołnierze Wermachtu, tutaj także poszukiwacze skarbów upatrywali miejsca ukrycia bursztynowej komnaty czy niemieckich archiwów. Dziś cały ten magiczny teren w dzień służy zabawie i eksperymentowaniu, jako gdańskie centrum nauki. A w nocy?! W nocy budzą się duchy Góry Gradowej!

Wycieczka z przewodnikiem odkrywa nie tylko historię tego miejsca, ale pozwala zwiedzić podziemne przejścia i na co dzień niedostępne przestrzenie. Na trasie zwiedzania będzie można spotkać osobliwych gości z minionych epok oraz odkryć zakamarki dzieła Napoleona - Redity, która powstała jeszcze w czasach Wolnego Miasta Gdańska.

Uwaga! Ze względu na specyfikę zwiedzanego terenu oraz obiektów zalecane jest założenie wygodnego, sportowego obuwia.

Bilety do nabycia w kasie Centrum Hewelianum lub na www.hewelianum.pl

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.