• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Fort BS / Cela nr 3 / Dexter

Zespół FORT BS - to legenda polskiej sceny punk rockowej. Grupa powstała w 1983 roku w Jeleniej Górze z fascynacji muzyką punk rockową i nowofalową oraz w opozycji do szarości i beznadziei egzystencji w ówczesnej Polsce.

mar 31

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
Kup bilet
kwi 21

piątek, godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 60 zł
przedsprzedaż 50 zł
Kup bilet
Czasówka:
Bramka 18:00
Start 18:30

rock / punk - koncerty w Trójmieście


W 1984 roku po kilku lokalnych koncertach - prowadzony przez charyzmatycznego wokalistę Cichego - zespół zadebiutował na FESTIWALU w JAROCINIE.

FORT BS grał także w trakcie JAROCINA 85 a rok później został wreszcie laureatem festiwalu a ich utwór "ROZHULANTYNA" trafił na składankową płytę "JESZCZE MŁODSZA GENERACJA" prezentującą punkowo-nowofalową czołówkę tamtego okresu. Dzięki wsparciu zaprzyjaźnionego z zespołem Makena, FORT BS wydał także split kasetę demo zawierającą także nagrania grupy Stress, gdzie udzielali się też grający w FORT BS - Mario, Arturro i Zdzich. W 1987 zespół zagrał znowu w JAROCINIE - choć jako laureat nie otrzymując kolejnego zaproszenia - zmuszony został do występu pod inną nazwą - RAYA.
Po kilku latach przerwy, w 1992 FORT BS powrócił na scenę i wydał profesjonalną kasetę "PUNK'N'ROLL" a rok później koncertowy materiał "TUTAJ JEST WSZYSTKO INACZEJ". W tym czasie grupa zagrała kilka koncertów w kraju (m.in na Festiwalu "ODJAZDY"w katowickim SPODKU oraz gra za zachodnią granicą w Monachium na ROCK FESTI). W 1994 roku FORT BS wydał trzecią kasetę "Hooligans" i znowu zagrał m.in na FESTIWALU w JAROCINIE. Utwory zespołu ukazują się na licznych składankach: CZADU, BYŁ KIEDYŚ JAROCIN, TOP PUNKS i ODLOT.

Po długiej przerwie spowodowanej m.in wyjazdem Tomka "Cichego" Cichockiego do Anglii zespół powrócił w 2006 zaproszony do udziału w nowej edycji jarocińskiego festiwalu. Występ zespołu spotkał się wówczas z bardzo dobrym przyjęciem publiczności.

LEKCJA HISTORII(200zawiera materiały z wydawnictw " PUNK'N'ROLL " oraz "HOOLIGANS". Znajdą się też tam materiały archiwalne z FMR JAROCIN 84 , prób oraz 4 premierowe numeru , które są zapowiedzią premierowego wydawnictwa. Rok 2015 zespół FORT BS zaczyna od promocji nowej płyty i to płyty akustycznej.

Obecny skład:
Robert "Cichy" Cichocki - vocal
Piotr Piter Wojciechowski - gitara
Rafał "Rufio" Leśniak - gitara
Andrzej "Jędrula" Idzi - bas
Dariusz "Burza" Burzyński - perkusja

Opinie