• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Football Film Festival

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy do Gdańska na 2. edycję Football Film Festival. Od 21 do 26 sierpnia na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku odbędzie się 2. Edycja Football Film Festival - konkursowego przeglądu najlepszych osiągnięć filmowej twórczości dokumentalnej, wyłącznie o tematyce piłkarskiej, przeznaczonym dla rodzimych twórców.

Formuła udziału była otwarta - zgłaszać się mogli zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Zgłoszenia filmów do fazy selekcyjnej Festiwalu zakończyły się 23 lipca czerwca 2023 r. Szansy na zakwalifikowanie do konkursu wyczekiwały 22 zgłoszone produkcje, powstałe w latach 2020-2023, co dopuszczał regulamin.

Zostały one poddane ocenie czteroosobowej Komisji Selekcyjnej, która 31 lipca ogłosiła ostatecznie 11 tytułów, zakwalifikowanych do udziału w Festiwalu. Tam werdykt będzie już należał do członków Jury, powołanych przez organizatora. To od decyzji tego grona zależeć będzie kto otrzyma nagrody. Pod uwagę brany będzie profesjonalny poziom realizacji i walory artystyczne filmów.

Lista zakwalifikowanych produkcji:
1. Guardiolizacja Premier League; reż. Michał Zachodny
2. Jaki był trener Górski; reż. Adrian Duda
3. Józef Kałuża - legenda wiecznie żywa; reż Krzysztof Baranowski
4. Mikael Ishak - człowiek wiary; reż. Łukasz Wiejak
5. Piłkarskie święto w Jadownikach. Jadowniczanka - Widzew; reż. Arkadiusz Stolarek
6. Piłkarze na podsłuchu; reż. Maciej Klimek
7. Pożegnanie legendy; reż. Adam Delimat
8. Sto Tysięcy Piłkarek; rez. Adam Drygalski, Paweł Grabowski
9 Widzew - razem tworzymy siłę; reż. Maciej Klimek
10. Wszystko co mam; reż. Liwia Zaborska
11. Ukochane; reż. Karol Kuśka


Celem Festiwalu jest przegląd i promocja polskich filmów dokumentalnych (krótko- i pełnometrażowych) o tematyce piłkarskiej, a także propagowanie zdrowego stylu życia.

Festiwal zaprezentuje filmy w konkursie i odbędzie się w formule tradycyjnej w dniach 21-26 sierpnia 2022 roku w Gdańsku. Projekcje konkursowe zaplanowano na ekranie, znajdującym się na terenie Energa Stadionu Letniego w Gdańsku (wejścia na plażę nr 53 i 54) przy ul. Jantarowej 21. Tam też odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Wstęp wolny. Szczegółowy repertuar zostanie podany wkrótce.

Jury przyzna trzy nagrody - Nagrodę Główną, Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną. Laureaci otrzymają pamiątkowe statuetki w postaci Złotej, Srebrnej oraz Brązowej Jedenastki oraz gratyfikacje finansowe.

Nagrody finansowe
"Złota Jedenastka" - 12 500 zł brutto
"Srebrna Jedenastka" - 10 000 zł brutto
"Brązowa Jedenastka" - 7 500 zł brutto

Podczas imprezy nie zabraknie imprez towarzyszących, m.in. spotkań z ludźmi ze świata futbolu. Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu: FootballFilmFest.pl

Opinie