stat
Impreza już się odbyła

Folk session

Wybuchowa dawka energii muzycznej zagości 25 czerwca do Trójmiasta. Folk Session to pierwsze i jedyne w swoim rodzaju spotkanie muzyczne. Zespół Emigrah (czyt. Emigra) o godzinie 19:00 będzie otwierał wydarzenie, które potrwa do białego rana.

Przy ognisku w Paszczy Lwa w Gdańsku Oliwie nastąpi muzyczne połączenie dwóch grup warsztatowych: śpiewu tradycyjnego z Gdyńskiej Akademii Dźwięku Rozgłos Fala folku oraz bębnów obręczowych ze Szkoły Gry na Bębnach Obręczowych i Rytmiki Orientu. Folkowe jam session będzie otwarte dla każdego chętnego, przybywajcie z instrumentami. Zapraszamy do spontanicznego przeżywania tańca, śpiewu i muzyki przy ogniu! Lato zaczniemy na LUDOWO!

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Uczestników wydarzenia zapraszamy do organizatorów po odbiór znaczka uprawniającego do zniżki na zakup piwa.

Organizatorzy
Pracownia pieśni i głosu Rozgłos Joanny Chęcińskiej, powstała zarówno z myślą o osobach chcących rozpocząć swoją przygodę ze śpiewem jak i o tych, które chcą rozwinąć swoje umiejętności wokalne. Na zajęciach można zapoznać się i szkolić w różnych technikach wokalnych klasycznej, rozrywkowej, jak i związanej ze śpiewem tradycyjnym. Pracownia zajmuje się również ćwiczeniem dykcji oraz emisją głosu, które są niezwykle ważne w kontaktach interpersonalnych, wystąpieniach publicznych i autoprezentacji. https://www.facebook.com/rozglos

Xenia Uranova - artystka - muzyk, podróżniczka, trenerka rytmu, animatorka kultury. Prowadzi autorską globtrotterska Szkołę gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu.
Stosuje alternatywne metody nauczania rytmiki w muzyce zaczerpniętych z tradycji wschodnich i Azji. Inspiruje się kulturami ze szkoły afrykańskiej, indyjskiej, arabskiej, irańskiej.
W dorobku ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i za granicą. Kształciła się u światowej sławy mistrzów, a jej szczególnym wzorem stał się Zohar Fresco
https://www.facebook.com/bebnyobreczowe


Goście:
- Grupa Śpiewacza Fala Folku grupa otwarta wykonująca pieśni tradycyjne. Spotyka się regularnie od lutego 20219 w Pracowni Muzycznej Muzykon w Gdańsku Wrzeszczu. W swoim repertuarze ma pieśni polskie, ukraińskie, serbskie, bułgarskie, białoruskie, litewskie. W 2019 roku występowała w Teatrze Leśnym w Gdańsku.

- Zespół Emigrah tworzą trójmiejscy artyści, których połączyła fascynacja sceną world music. Prezentuje dialog międzykulturowy wykorzystując utwory zebrane podczas podróży po różnych zakątkach świata. Poprzez muzykę stara się poznawać kultury, a zarazem odkrywać swoją tożsamość i korzenie. Grupa przedstawia muzykę jako pierwiastek, który nie podlega prawom czasu ani podziałom geograficznym i z szerokim wachlarzem możliwości łączy w sobie to co na pozór wydaje się być niepołączalne. Zespół swą muzyką udowadnia, że pomiędzy wyznaniami, regionami i językami nie ma barier. Tworzy go sześciu członków wykorzystujących bogate instrumentarium. Jednym z charakterystycznych elementów jego muzyki jest śpiew tradycyjny opleciony brzmieniem instrumentów różnego pochodzenia. W twórczości można również usłyszeć dużą różnorodność rytmów - od rytmów trójdzielnych charakterystycznych dla polskiej muzyki tradycyjnej, poprzez nieparzyste rytmy bałkańskie, kończąc na inspiracjach arabskimi makamami oraz hinduskimi konnakol. Grupa poszukuje nowych brzmień poprzez unikatowe połączenie instrumentów całego świata prezentując muzykę tradycyjną w autorskich aranżacjach. Zespół jest ambasadorem zarówno słowiańskiej, jak i wschodniej muzyki. W 2020 roku zespół zagrał koncert na zaproszenie Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w ramach wydarzenia Śladami przeszłości. Najbliższy koncert zespołu odbędzie się 09.07.2021 w Teatrze w Oknie w Gdańsku na ul. Długiej.

SKŁAD ZESPOŁU:
Joanna Chęcińska-Mystkowska - wokal, śpiew tradycyjny, ney.
Xenia Uranova - bębny obręczowe, cajon, perkusjonalia, śpiew, instrumenty archaiczne.
Maria Kraik - akordeon, gitara, santur, śpiew.
Weronika Patalon - skrzypce, śpiew
Jędrzej Jakubowski - perkusja, darbuka, perkusjonalia, śpiew.
Filip Arasimowicz - kontrabas, śpiew.
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/emigrah/

- Samudra Tribe grupa wykonująca współczesną adaptację tańców Północnej Afryki (FCBD Style). Jest to styl improwizowany, łączący elementy tańców bliskowschodnich, indyjskich i flamenco.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.