• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Flower Power Night: 50-lecie Festiwalu Woodstock 1969.

W tym roku mija 50 rocznica Festiwalu Woodstock, który odbył się 15, 16 i 17 sierpnia 1969. Klubowi Metro bardzo bliski jest sam festiwal, oraz czas w którym się odbył, czyli okres kultury "flower power". Muzyka i klimat tamtych lat w dużym stopniu ukształtowały klub, dlatego też Klub Metro nie wyobraża sobie, aby nie uczcić tej daty i takiego wydarzenia.

The Woodstock Music and Art Fair, nieformalnie Woodstock Festival lub Woodstock - festiwal muzyczny, trwający od 15 do 17 sierpnia 1969 w miejscowości Bethel w stanie Nowy Jork. Uczestniczyło w nim ponad 400 tys. osób. Hasłem przewodnim było: Peace, Love and Happiness. Był to jeden z największych zlotów młodzieżowych końca lat 60. XX wieku. Magazyn "Rolling Stone" uznał festiwal za jedno z 50 wydarzeń, które zmieniły historię rock and rolla.

Organizatorami festiwalu byli: Michael Lang, John Roberts, Joel Rosenman i Artie Kornfeld. Pierwszym zespołem, który podpisał kontrakt, był Creedence Clearwater Revival. Festiwal zaplanowany był jako płatny, a organizatorzy spodziewali się, że na koncercie zjawi się około 200 tys. osób. Jednak w dniu koncertu zaskakująco duża liczba chętnych uczestników spowodowała, że organizatorzy ogłosili festiwal darmowym. Ostatecznie liczba uczestników wyniosła ponad 400 tys.

Specjalnie na tę okazje przygotowaliśmy projekcję filmu dokumentalnego "Woodstock. 3 Days of Peace & Music", który uwiecznił 3 dni festiwalu. Dokument ten został doceniony przez krytyków i zdobył Oscara w 1970 r. za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Każdy fan rocka, każdy kto interesuje się muzyką lat 60/70, oraz każdy kto jeździ na Przystanki Woodstock/Festival Pol'and'Rock organizowane przez Jurka Owsiaka powinien obejrzeć ten film.

Ta edycja imprezy "Flower Power Night", będzie też miała swoje "osobiste" święto, ponieważ (prawie)dokładnie 7 lat temu w 43. rocznice Festiwalu Woodstock 1969, czyli 25 sierpnia 2012 odbyła się 1-sza impreza w nieistniejącym już klubie Buffet, organizowana przez "enigmatyczny" duet Jaca & Iks. Będziemy zatem świętować 7-lecie imprezy Flower Power Night.


Podczas imprezy będziemy bawić się przy muzyce artystów/zespołów/wykonawców którzy wystąpili na Woodstocku 1969, oraz oczywiście tak jak zawsze na imprezach "Flower Power Night" przy muzyce lat 60/początku 70! Będzie, więc dużo starego dobrego rocka, oraz klimatu hipisowsko-psychodolicznego.

Program imprezy:
18:00 - projekcja filmu: Woodstock. 3 Days of Peace & Music
21:00 - impreza: Flower Power Night
00.00 - wspólna fotka z "Peace" - symbolem pokoju
00.05 - wspólne śpiewanie "Give Peace A Chance" Johna Lennona
00.30 - konkurs z nagrodami piwnymi - wybory na najoryginalniejsze stroje "flowerowe"


Na dużym ekranie pojawi wizualizacja flowerowo-psychodeliczna, oraz "zdjęciowa", która jest stworzona ze zdjęć z wszystkich dotychczasowych edycji Flowerów.Będzie koncertowe nagłośnienie i światła, dymy, klimatyczny wystrój, kwiaty, słoneczniki - będzie klimat.

Stroje z okresu "Flower Power" bardzo mile widziane i prawie obowiązkowe, a właściciele najbardziej oryginalnych mogą liczyć na prezenty chmielowe.

Prezentuje: JACA/IKS

JACA
DJ, organizator, animator muzyczny, rezydent/menadżer Klubu Metro.
(nieślubne dziecko Janis Joplin i Jim'a Morrisona ;) )
Jego przygoda z klimatami flowerowymi zaczęła się dawno temu, kiedy to pewnego wieczoru w Radiowej Trójce usłyszał "Riders on the storm". Organy Ray'a i głos Jim'a przeniosły go w inny świat i sprawiły, że od tamtej pory muzyka smakowała mu inaczej, lepiej...
Swoją 1-szą imprezę FLOWER POWER NIGHT zorganizował/zagrał w sierpniu 2012 w gdańskim Klubie Buffet, na którą przyszło ponad 120 osób.
https://www.youtube.com/watch?v=TnPOSs04aCk
https://www.youtube.com/watch?v=6v-U-2_DXwo
https://trojmiasto.tv/Klub-METRO-Nocne-zycie-Trojmiasta-8437.html
https://web.facebook.com/flowerpowernight/

IKS
Enigmatyczna postać...

Przeczytaj także

Opinie