stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fisz Emade Tworzywo

1 grudnia 2018 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wystąpi Fisz Emade Tworzywo - jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym.

Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hip-hopowej lub "okołohiphopowo-eklektycznej". Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie, wsparci znakomitymi muzykami.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Ich płyta "Mamut", wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 9 marca ukazała się kompilacja nagrań zespołu, podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000-2011. To czas, kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane, jak późniejszy okres ich twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90, kiedy to hip-hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.

"Chociaż trudno mi jednoznacznie określić gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiałaby tak - a być może w ogóle nie byłoby nas na scenie muzycznej - gdyby nie hip-hop lat 90. i muzyka takich grup, jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS" mówi Fisz.
http://tworzywo.com.pl/

Fisz Emade Tworzywo - polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę hip-hopową, m.in. z wpływami takich gatunków jak jazz, downtempo czy funk. Powstała w 2002 roku w Warszawie z inicjatywy braci: producenta muzycznego i instrumentalisty Piotra "Emade" Waglewskiego oraz rapera i wokalisty Bartosza "Fisza" Waglewskiego.

Przeczytaj także

Opinie 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij