stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fisz Emade Tworzywo (10 opinii)

zobacz zwycięzców

Konkurs zakończony

"Zwykły" to nowy utwór formacji Fisz Emade Tworzywo, zapowiadający wydawnictwo podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, czyli z okresu współpracy z hiphopową wytwórnią Asfalt Records. Dwupłytowy album zatytułowany "Numer 1" ukaże się w marcu 2018. Będzie zawierał 26 utworów wyselekcjonowanych przez Fisza. Znajdą się tu także dwa nowe utwory. 24 marca zapraszamy do Klubu Ucho na koncert związany z premierą płyty.To czas, kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane, jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy, doskonale oddające klimat muzyczny lat 90., kiedy to hip-hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.

"Chociaż trudno mi obecnie określić gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiałaby tak, a być może w ogóle nie byłoby nas na scenie muzycznej, gdyby nie hip-hop lat 90. i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i Beastie Boys" - mówi Fisz.

Od pierwszego singla, który doczekał się teledysku "Polepiony" przez utwory, które zawojowały listę przebojów kultowej Radiostacji ("Czerwona sukienka", "Sznurowadła", "30 cm") po płytę nagraną w hołdzie inspiracjom - "Zwierzę bez nogi". Płyta dokumentuje prawie 15 lat "stylu bla bla bla" - pierwszego etapu twórczości braci Waglewskich. Dwupłytowy album zatytułowany "Numer 1" ukaże się w marcu 2018. Będzie zawierał 26 utworów wyselekcjonowanych przez Fisza. Znajdą się tu także dwa nowe kawałki, w tym "Zwykły", do którego teledysk wyreżyserował Filip Bartczak.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    60 zł
  • Przedsprzedaż
    55 zł
Bilety: 55 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)
Dostępne w: elektroniczne: Interticket oraz CultureBox Gdynia, kolekcjonerskie: Klub Ucho, Salon Muzyczny Puls - Gdynia, Spirit of Rock & Roll - Gdańsk

Przeczytaj także

Coma - Blisko
lis 25

niedziela

Gdańsk,
Fresh N Dope Festival
gru 14

piątek, godz. 17:00

Gdynia,
bilety 79-99 zł
przedsprzedaż 49-69 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)