stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fisz Emade Tworzywo - Drony (5 opinii)

Zapraszamy do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na koncert Fisz Emade Tworzywo promujący płytę "Drony".

Szpaku - Atypowy Tour

paź 26

piątek, godz. 19:00

bilety 40 zł
przedsprzedaż 35 zł

KęKę - ToTuTour

paź 26

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 35 zł
Kup bilet


Co: Koncert Fisz Emade Tworzywo
Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski
Kiedy: 25 listopada 2017, godz. 20.00

"Gdy zza rogu wygląda apokalipsa, niektórzy zacierają ręce. Na przykład artyści. Nie muszą już za daleko się rozglądać w poszukiwaniu inspiracji. Wystarczy uważnie śledzić medialne doniesienia, łączyć fakty i wyciągać wnioski. No, a potem przepisywać je na obrazy. Album "Drony" wypływa właśnie z takich doświadczeń Polaka zagubionego w 2016 roku. Z jednej strony Elon Musk chce podbijać kosmos. Z drugiej do Europy garną się masy obce nam kulturowo, ale głodne pomocy. Z trzeciej mocarze tego świata puszczają w powietrze tysiące dronów, by utrzymać kontrolę nad każdym skrawkiem ziemi. Jak w tym wszystkim się odnaleźć?

Fisz nie ma łatwiej odpowiedzi. Póki co, przygląda się. Trochę zafascynowany, może nawet lekko urzeczony, na pewno zaś zaniepokojony. Te obawy mniej lub bardziej dochodzą do głosu. Raz w delikatnych, ale sugestywnych obrazach - jak choćby w "Sarnach", gdzie nad rozpaloną polaną i dwojgiem leżących na niej ludzi pojawia się dron. W innym miejscu wprost, dobitnie, jak choćby w refrenie "Fanatyków": "To fanatycy chcą lać benzynę na ogień".

W pewnym momencie Fisz nawiązuje do "Śmierci pięknych saren", wzruszającego zbioru opowiadań Oty Pavla. To aluzja bardzo na miejscu. Wokaliście towarzyszy to samo poczucie, które napędzało prozę (tyle że wspomnieniową, a nie pisaną "tu i teraz") czeskiego pisarza: że oto słodka epoka dzieciństwa dobiega końca, kontakt z naturą zostaje zerwany, a w zamian pojawia się broń obosieczna, czyli nowa technologia, która wycina w pień drzewa, lasy, nawet ludzi. (...)", cały tekst: http://www.cgm.pl/recenzje/fisz-emade-tworzywo-drony/

Fisz Emade, jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym, ponownie wystąpi na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. 25 listopada 2017 zagrają materiał z najnowszej płyty "Drony", która już po pół roku od wydania otrzymała status platynowej i do dziś zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów.

Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim  poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO, wsparci znakomitymi muzykami. Ich  płyta "Mamut", wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 

21 października 2016 FISZ EMADE TWORZYWO powrócili z nową płytą "Drony", która w miesiąc po premierze uzyskała status Złotej Płyty, a pół roku później Platynowej. Wszystkie  single promujące płytę przez wiele miesięcy okupowały podium listy przebojów, a sam zespół zagrał ponad 200 koncertów w całym kraju i zagranicą, wyprzedając bilety w ekspresowym tempie.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    65 zł
  • Przedsprzedaż
    55 zł
Bilety:
55 zł przedsprzedaż, 65 zł druga pula (miejsca stojące)

Do nabycia od 27 września 2017 w kasie GTS, ul. W. Bogusławskiego 1, Gdańsk, w godz. 14:00 – 19:00 oraz online na stronie www.teatrszekspirowski.pl w zakładce Kup bilet.
Dodaj zdjęcie

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)