stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fingerstyle Sopot Festiwal

W sobotę, 10 maja, o godzinie 18:00 w Teatrze Na Plaży przy al. Mamuszki 2 w Sopocie odbędzie się pierwsza edycja Fingerstyle Sopot Festiwal. Będzie to prawdziwe święto dla miłośników gitary akustycznej. Na festiwalu wystąpią Piotr Restecki, Piotr Krępeć i Łukasz Niewiński.

Teatr Uszy - warsztaty aktorskie

w każdą środę (do 27.11), godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

DIY dzieci

w każdą sobotę (do 21.12), godz. 11.00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Wszyscy trzej artyści określani są mianem gitarzystów fingerstyle. Fingerstyle to technika gry na gitarze, która porównywana jest do imitowania brzmienia całego zespołu na jednym instrumencie. Daje to szeroki wachlarz możliwości wyrażania ekspresji, którą wypełnione są występy zaproszonych artystów. W ramach Fingerstyle Sopot Festiwal zaplanowane są także Mistrzowskie Warsztaty Gry. Adresowane są one nie tylko do gitarzystów zainteresowanych rozwinięciem swoich umiejętności z zakresu fingerstyle, ale także do osób chcących poszerzyć swoje muzyczne horyzonty. Warsztaty odbędą się o godzinie 12:00 w Dworku Sierakowskich przy ul. Czyżewskiego 12 w Sopocie. Liczba miejsc jest ograniczona, szczegóły na plakatach i facebook'u. Dodatkową atrakcją Festiwalu będzie pokaz sprzętu wykorzystywanego w grze techniką fingerstyle."

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Piotr Restecki - gitarzysta i kompozytor. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, m.in.: Tommym Emmanuelem, Prestonem Reedem, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim, Braćmi Cugowskimi.

Od lat koncertuje i prowadzi warsztaty gitarowe (Summer Guitar Festival Krzyżowa, Przystanek Woodstock). Nagrywa także dla radia i telewizji. Szerszej publiczności dał się poznać jako finalista pierwszej edycji Must Be The Music, a także jako gość programu Kuba Wojewódzki Show.

Piotr Restecki, choć nie stroni od twórczości Steve'a Vaia, Johna Scofielda czy Milesa Davisa, zakochany jest w fingerstyle'u. W jego kompozycjach i aranżacjach słychać wpływ Tommy'ego Emmanuela, Cheta Atkinsa i Merle'a Trawisa.

Kompozytorski talent Resteckiego, energia sceniczna oraz poczucie humoru sprawiają, iż każdy koncert Piotra Resteckiego to oryginalny spektakl muzyczny jednego aktora, który zawsze spotyka się z dużym uznaniem i entuzjazmem publiczności.

Piotr Krępeć - gitarzysta akustyczny i kompozytor, uznany przez magazyn Top Guitar "objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary".

Korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom. Zwieńczeniem jego muzycznych poszukiwań jest album IN SUBSTANCE, którego premiera odbyła się podczas 3. Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego. Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku, pisząc muzykę do filmu "Podróż z bagażem podręcznym" w reżyserii Arka Biedrzyckiego.

Wykładowca mistrzowskich warsztatów gitarowych podczas większości liczących się w Polsce festiwali poświęconych gitarze akustycznej. Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.
W kompozycjach Piotra Krępecia można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Łukasz Niewiński - gitarzysta młodego pokolenia wykorzystujący technikę fingerstyle. Początkujący kompozytor wyróżniony na festiwalach gitarowych Fingerstyle Feeling II i Fingerstyle Feeling III w Kaliszu.

Zagrał wiele koncertów solowych. Występował także gościnnie na 2. Szczycieńskim Festiwalu Gitarowym przed Andreą Valerim z Włoch. Ponadto prowadził warsztaty gitarowe podczas 3. Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego przed samym Jonem Gommem. W roku 2014 otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Sopotu, dzięki któremu mógł zorganizować Fingerstyle Sopot Festiwal. Spośród wszystkich inspiracji Łukasz Niewiński najbardziej ceni ciszę. Twierdzi, że to właśnie ona pozwala zachować trzeźwość umysłu i spokój ducha. Muzykę traktuje jako metajęzyk, który, wykraczając ponad ludzką mowę, przekazuje to, czego w żaden inny sposób nie da się wyrazić. W swoich kompozycjach Niewiński stara się z każdego dźwięku wydobyć esencję. Potwierdzeniem tego jest jego autorska EP'ka "Preludium", której premiera odbędzie się podczas Fingerstyle Sopot Festiwal.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • warsztaty
  wrz 3-26.11
  g. 18:00 - 21:00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Otwarta Pracownia

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni