Finał konkursu Mój Dzień Niepodległości + koncert Big Cyc (6 opinii)

Z inicjatywy Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna w dniu 11 listopada w Klubie Ucho w Gdyni odbędzie się finał konkursu "Czym jest dla mnie Dzień Niepodległości?". Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert zespołu Big Cyc.

maj 28

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 23

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
Konkurs ma na celu przybliżenie młodzieży pojęcia niepodległości, wartości i ideałów, za które poprzednie pokolenia nie wahały się walczyć i poświęcać życie. Skierowany jest do młodzieży szkolnej z Pomorza. Uczniowie sami wybierają formę i środek przekazu, w którym krótko przedstawią, czym dzisiaj jest dla nich wolność i niepodległość oraz jaka rolę pełni społeczeństwo w kształtowaniu wartości. Przedstawienie prac i ogłoszenie wyników oraz rozdanie atrakcyjnych nagród będzie miało miejsce o godzinie 15:00 w Klubie "Ucho".

rock - koncerty w Trójmieście


Szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie: http://www.fundacja-pih.pl/?13,konkurs oraz w zakładce: http://www.fundacja-pih.pl/?124,akt

Zwieńczeniem Konkursu oraz uroczystości rocznicowych Dnia Niepodległości będzie występ zespołu Big Cyc, który pojawi się na scenie o godz. 20:00.
Big Cyc, czyli oddychaj głęboko!


Zespół fenomen. Od dwudziestu pięciu lat w tym samym składzie. Prowokuje i rozbawia. Wyśmiewa, kpi, szydzi, wywołuje emocje. Big Cyc to czujni obserwatorzy rzeczywistości, którzy w przebojowy sposób opisują paranoje współczesnego świata i zagubienie człowieka w epoce komputerów. Znani nie tylko z piosenek, ale także licznych skandali i happeningów. Rockowi chłopcy z gitarami i poczuciem humoru. Inteligentni, złośliwi i sowizdrzalscy. Sprzedali ponad dwa miliony płyt, nagrali 150 piosenek, nakręcili 40 teledysków, zagrali ponad trzy tysiące koncertów. Wielokrotnie otrzymywali Złote i Platynowe Płyty. Grali na wszystkich ważniejszych festiwalach w Polsce. Grywali w Polsce A, B, C i Z. Zjechali cały świat od Gdańska po Chicago. Ich piosenki okupowały listy przebojów, a oni sami okupowali komisariaty. Mają na koncie liczne hity takie jak: Makumba, Berlin Zachodni, Świat według Kiepskich, Rudy się żeni, Facet to świnia, Dres, Guma czy Balladę o smutnym skinie. Zawsze oczekiwani, zawsze nieprzewidywalni, zawsze zaskakujący...w tym roku zagrali ponad 50 koncertów plenerowych (w Polsce i USA) w ramach swych 25 urodzin. W 2011 roku wydali płytę "Zadzwońcie po milicję" z antysystemowymi piosenkami rockowego undergroundu z czasów stanu wojennego. W tym roku ukazała sie ich 17 płyta pt. "Big Cyc wiecznie żywy".Dawno nie było ich w Gdyni!

Zapraszamy na koncert do klubu "Ucho" (Gdynia ul. św. Piotra 2) w ramach obchodów Dnia Niepodległości. 11.11 (poniedziałek) godz. 20.00.

Big Cyc - czas odetchnąć pełną i swobodną piersią!


WSTĘP WOLNY!

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.