• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Finał Flisu św. Jakuba

Zapraszamy na uroczysty finał niezwykłego przedsięwzięcia, jakim jest Flis św. Jakuba, otwierający po wiekach zapomnienia drogę wodną do Santiago de Compostela, czyli Camino de Vistula. Do Gdańska, pod symbol miasta jakim jest Żuraw, Oddział Narodowego Muzeum Morskiego, Flis św. Jakuba przybije w niedzielę, 22 sierpnia, o godzinie 18.00.

maj 24

wtorek, godz. 18.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
cze 5

niedziela, godz. 10:00 - 14:30

bilety 20 zł
Rejs galara z figurą św. Jakuba na pokładzie rozpoczął się 25 lipca 2021 r. w Krakowie. Zapowiadał tegoroczną, piątą już, edycję Festiwalu Wisły. Temat Wisły, jako drogi pielgrzymkowej, był bowiem motywem przewodnim tej barwnej, trzydniowej imprezy odbywającej od 13 do 15 sierpnia, we Włocławku i Toruniu. Figura na kilka miesięcy trafi do Bazyliki Mariackiej, by w przyszłym roku popłynąć drogą morską do Hiszpanii i ostatecznie dotrzeć do Santiago de Compostela, co uwieńczy ideę przywrócenia Camino de Vistula - projektu o wymiarze europejskim.

Co ważne, trasę od Torunia do Gdańska figura św. Jakuba płynie na niezwykłej, powstałej w tym roku, replice nasuty, średniowiecznego wiślanego statku transportowego, która w trakcie Festiwalu Wisły została uroczyście ochrzczona. "Copernicus" odbywający dziewiczy rejs przez Polskę, jest wynikiem prac badaczy, naukowców, pasjonatów i zespołu znakomitych szkutników. Można powiedzieć, że udział we Flisie św. Jakuba jest ostatecznym testem ich koncepcji i przemyśleń. Tak pływało się w XV wieku po Wiśle, gdyż na toruńskiej polichromii z tego okresu opiera się konstrukcja tego statku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.