• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Film niemy z muzyką na żywo Orkiestry Ludwika Sarskiego

Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na pokaz filmu "Młody Sherlock Holmes" w reż. Bustera Keatona (1924 r.) z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego.

Film to pełna wspaniałych gagów i popisów kaskaderskich komedia, w której dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Przygnębiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staje się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł. O oprawę muzyczną zadba Orkiestra Ludwika Sarskiego, wykonując autorską muzykę na żywo.

jazz - koncerty w Trójmieście


Orkiestra Ludwika Sarskiego - Kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów - kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego, to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

 

Przeczytaj także

Opinie 1 zablokowana

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.