stat
Impreza już się odbyła

Festyn rodzinny z okazji otwarcia nowej wystawy stałej na "Sołdku"

Marynarze na szczudłach, statkowa gra z nagrodami, muzyka, balony, słodka wata cukrowa i krówki - to i moc innych atrakcji czeka na całe rodziny, na młodszych i starszych 9 października 2021 na statku-muzeum "Sołdek".

Ten dzień to przede wszystkim uroczyste otwarcie nowej wystawy stałej w wyremontowanych ładowniach statku. "Sołdek i jego czasy" to ekspozycja, która odkryje przed gośćmi świat historycznego statku o napędzie parowym, z którym związane są życiorysy i emocje ludzi morza. Wystawa zaprezentuje historię polskiej techniki okrętowej oraz realia w jakich "Sołdek" powstawał i w jakich był eksploatowany. Gabloty z węglem i rudą żelaza oraz nowoczesne środki multimedialne urozmaicą zwiedzanie. Goście posłuchają opowieści o losach statku; siadając w małych salkach kinowych i oglądając historyczne filmy dokumentalne, zobaczą jak po wojnie odradzał się polski przemysł okrętowy, a zapoznając się z obrazami filmowymi emitowanymi na ekranach, poznają charakterystykę pracy spawaczy, niterów i traserów.

Młodzi uczestnicy gry statkowej sprawdzą się w roli stoczniowców: przymierzą maskę spawacza i zbudują własny statek z klocków, lub marynarzy: wywołają "dowódcę" przez walkie-talkie oraz zbudują i uruchomią rurę głosową. Fanów wirtualnej rzeczywistości zaprosimy do zwiedzenia niedostępnych przestrzeni "Sołdka". Na miłośników klasyków czekać będzie statkowe domino, a także marynistyczne gry: pamięciowa i karciana.

Podczas festynu rodzinnego 9 października w godzinach 12:00-18:00 bilety wstępu na statek-muzeum "Sołdek" oraz udział we wszystkich atrakcjach będzie w cenie symbolicznej złotówki. Informujemy, że bilety będą sprzedawane do godziny 17:00.

Remont oraz instalacja nowej wystawy stałej były możliwe dzięki projektowi "2 statki - wspólne morze. Sołdek i Vityaz: dziedzictwo morskie Polski i Rosji"

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    1 zł
Podczas festynu rodzinnego 9 października w godzinach 12:00-18:00 bilety wstępu na statek-muzeum "Sołdek" oraz udział we wszystkich atrakcjach będzie w cenie symbolicznej złotówki!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.