• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Festyn Siedlecki (1 opinia)

Siedlce. Rada Dzielnicy i Dom Sąsiedzki zapraszają na wielki dzielnicowy festyn 27 maja.

W tym roku przygotowano mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Będą występy artystyczne, pokazy sportowe, a także zajęcia z Nordic Walking dla chętnych, i wiele innych.

- Ta impreza wywodzi się z festynu szkolnego. Od tego się zaczęło. Jako Rada Dzielnicy dofinansowywaliśmy wydarzenie, które z biegiem lat rozwinęło się i przyciąga coraz więcej osób - tłumaczy przewodniczący Widzicki. - W tym roku biorą w nim udział cztery szkoły i przedszkola oraz organizacje pozarządowe z naszej dzielnicy.

Od kilku lat coraz chętniej przychodzą też mieszkańcy dzielnicy, nie związani na co dzień ze szkołą. W trakcie kilkugodzinnej imprezy "przewija się" przez nią nawet kilkaset osób.

Festyn, który zaplanowano w najbliższy piątek, 27 maja, podzielony będzie na dwie części: poranną, od godz. 10, dedykowaną głównie uczniom wspomnianych czterech szkół i przedszkoli, i otwartą dla wszystkich mieszkańców - ta część rozpocznie się od godz. 15.

"Festyn Siedlecki " zaplanowano przy Szkole Podstawowej nr 14 i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, przy ul. Kartuskiej 126 A.

Program festynu:
- w godz. 10:00 - 12:00 Przegląd Piosenki Młodzieżowej.
- w godz. 12:30 - 15:00 Część szkolna festynu.
- od godz. 15:00 Część oficjalna, otwarta dla wszystkich mieszkańców, a w niej między innymi:
- "Strefa łasucha", czyli pyszności wszelakie i miejsce do porozmawiania ze znajomymi,
- Koncert "Daniel Erdanowski i Przyjaciele",
- Występy seniorów, przedstawienie w języku angielskim, taniec "Belgijka", Nordic walking - nauka, warsztaty jogi, doświadczenia chemiczne, rozgrywki sportowe, pokazy pierwszej pomocy, judo i pokaz samoobrony oraz wiele innych.

Organizatorami wydarzenia są: Rada Dzielnicy Siedlce, Dom Sąsiedzki "Zakopianka" i animatorzy MOPR Gdańsk.

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

  • festyn siedlecki reklama

    nie mam nic przeciw festynowi, ale oklejenie wszystkich latarni (nowych!) plakatami, które w dodatku teraz odpadają, nie zasługuje na aprobatę. Na plakatach znajdziemy wśród partnerów logo miasta. takie niszczenie mienia jest nawet karalne z tego co wiem. ciekawa jestem , kto to posprząta?

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.