• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Festiwal sportu dla dzieci Wannado

Gdańsk będzie gościć festiwal sportu dla dzieci Wannado po raz pierwszy. Podobnie jak w przypadku Wrocławia i Katowic wszystko co potrzebne zapewni festiwalowi Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu. Nowoczesne obiekty gdyńskiej AWFiS czekają na Was 17 września od 11.00 do 17.00. Nie zabraknie wielkich sportowych emocji i dobrej zabawy!

Festiwal sportu dla dzieci Wannado to wydarzenie wyjątkowe. Daje dzieciom szansę na odkrycie własnej sportowej drogi, rodzicom wskazuje jak pomóc swojemu dziecku w sportowym rozwoju. Wannado to mnóstwo dobrej zabawy, kilkadziesiąt dyscyplin sportowych w jednym miejscu, rozmowy ze znanymi sportowcami i ekspertami, konkursy i spotkania z maskotkami-bohaterami ze sportowej planety Wannado.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado jest obecny na mapie polskiego sportu od 2016 roku. Nasza inicjatywa, która została zainicjowana w Czechach siedem lat temu zakłada, że sport może pomóc dzieciom w rozwoju i mimo wielu, nie zawsze dobrych pokus współczesnego świata nadal może być alternatywą spędzania przez najmłodszych wolnego czasu. Festiwal Wannado ma inspirować dzieci do uprawiania sportu, rodziców i opiekunów zachęcać do wsparcia najmłodszych na ich sportowej drodze. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Założenie festiwalu jest bardzo proste - zaproszenie dzieci w różnym wieku ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych w wieku 5-11 lat wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Odwiedzając stanowiska dzieci poznają daną dyscyplinę uprawianą w jego mieście i regionie oraz uczestniczą w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "DZIECI-DZIECIOM" czyli to właśnie młodzi członkowie klubów sportowych prezentują dyscyplinę najmłodszym. W czasie wydarzenia dzieci rozmawiają ze znanymi sportowcami, biorą udział w konkursach i zawodach, a przede wszystkim świetnie się bawią. Mają też okazję spotkać się z naszymi maskotkami z planety Wannado. Rodzice lub opiekunowie mogą porozmawiać z przedstawicielami klubów, fizjoterapeutami i psychologami sportu, tak by najlepiej wspierać swoje dziecko.

PROGRAM:

11:00 Początek festiwalu

- Prezentacje dyscyplin na scenie głównej
- Prezentacje dyscyplin na stanowiskach klubów
- Znani sportowcy
- Spotkania z trenerami i ekspertami różnych dziedzin sportu
- Sport niepełnosprawnych
- Sesje autografów
- Gry i zabawy
- Maskotki z planety Wannado
- Konkursy
- Muzyka i wiele innych atrakcji

17:00 Zakończenie festiwalu

Opinie