stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Zbliżenia: Los Encuentros

  • sobota - niedziela, 25 - 26 listopada 2017

  • Gdańsk
  • wstęp wolny

W dniach 25-26 listopada Fundacja Kultury Zbliżenia zaprasza na "Los Encuentros" - hiszpańskie zbliżenia w Gdańsku.

Kup biletPROGRAM
25.11.2017 (sobota)

Galeria Wnętrz City Meble, Al. Grunwaldzka 211
14:00 Spotkanie z malarką Sarą Campos Froilán, wernisaż
15:30 Warsztaty malarskie dla dzieci, obowiązują zapisy*
Nowa Synagoga, ul. Partyzantów 7
18:00 Hiszpańskie opowieści tańcem i słowem - występ szkoły flamenco Gato Verde i grupy Łowcy Słów

26.11.2017 (niedziela)
Nowa Synagoga, ul. Partyzantów 7
11:00 - 12:00 Warsztaty flamenco dla dzieci, obowiązują zapisy*
12:15 - 13:15 Warsztaty flamenco dla dorosłych, obowiązują zapisy*
14:00 Spotkanie z poetami A. M. Mejía Pérez i T. Dąbrowskim
18:00 Koncert flamenco tancerzy z andaluzyjskiej sceny w Sevilli (Eliza Miścior "La Morá", Diaa Eddin, Aniela Mikucka, Jakub Wagner)


Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem kontakt.gatoverde@gmail.com

Hiszpańska malarka i autorka kilkuset obrazów tworzących pierwszy na świecie film animowany techniką malarską "Twój Vincent" - Sara Campos Froilán, opowie o historii Van Gogha, o procesie tworzenia i swoich trójmiejskich inspiracjach. Podczas wernisażu jej prac, będzie można zobaczyć najnowsze dzieła autorki. Pod bacznym okiem mistrzyni, najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach malarskich "Kolory Hiszpanii".

Katarzyna Marchlewicz ze swoją szkołą tańca flamenco Gato Verde wraz z Łowcami Słów zabierze Was w świat hiszpańskich baśni. Opowieści i legendy silnie zakotwiczone w hiszpańskim folklorze będą się przeplatać z tańcem i śpiewem do akompaniamentu magicznego dźwięku gitar trójmiejskiego zespołu Dos Recuerdos - Wojciech Szulc i Adam Pietkiewicz, tworząc iście magiczną atmosferę Hiszpanii dawnej, wybrzmiewającej do dziś w śpiewie, tańcu, rytmie i dźwiękach gitary.

Pasjonatów tańca i ekspresji ruchu zapraszamy na warsztaty tańca flamenco w szkole Gato Verde. Tutaj nie tylko dowiecie się skąd się wzięło i czym dokładnie jest flamenco i duende, ale będziecie mieli okazję wypróbować swoich sił w tańcu. Warsztaty są przewidziane w formie zabawy ruchem i adresowane do wszystkich zainteresowanych. Znajomość rytmu, czy wcześniejsze doświadczenia z tańcem nie są wymagane. Milusińskich zapraszamy na warsztaty dedykowane specjalnie dla dzieci.

Pisarze Antonio Miguel Mejía Perez i Tadeusz Dąbrowski przybliżą zagadnienia przekładu poezji i wyzwań, z którymi musi zmierzyć się każdy tłumacz. Ich dyskurs dotyczący sztuki przekładu zostanie uzupełniony lekturą wybranych dzieł obu poetów i ich krótką analizą. Panowie Perez i Dąbrowski postarają się odpowiedzieć na pytania: Czy najnowsza poezja hiszpańska aż tak różni się od polskiej? Skąd czerpie się inspiracje na zimnej północy i gorącym południu? Jak przelać myśli i uczucia na papier?

Eliza Miścior "La Morá" i Diaa Eddin, tancerze z andaluzyjskiej sceny w Sevilli, stworzyli wyjątkowy spektakl wraz z muzykami: Anielą Mikucką (śpiew) i Kubą Wagnerem (gitara). Z gdańskiej sceny Nowej Synagogi ten wyjątkowy zespół przeniesie Was w samo serce południowej Hiszpanii. Taniec, śpiew i gitara opowiedzą historie zawiłe i proste, zapomniane i niedawne, wesołe i rzewne, pełne kontrastów i tajemnicze, jak samo flamenco i andaluzyjska dusza.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Fundacja Kultury Zbliżenia
Partnerzy: Szkoła flamenco Gato Verde, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Gdańsku, Galeria Wnętrz City Meble, Metropolitarna Karta do Kultury
Patronat medialny: Portal Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)