stat
Impreza już się odbyła

Festiwal TOPtrendy 2013 (16 opinii)

Wielki urodzinowy koncert na scenie Opery Leśnej otworzy Sopot TOPtrendy Festiwal 2013

Relacja z imprezy

Zespół fenomen. Rockowi chłopcy z gitarami i kosmicznym poczuciem humoru. Znani nie tylko z piosenek, ale także z licznych skandali i happeningów. Sprzedali już - bagatela! - ponad dwa miliony płyt, nagrali ponad 150 piosenek, nakręcili 40 teledysków, i zagrali w sumie ponad dwa tysiące koncertów. Na koncie mają liczne Złote i Platynowe Płyty. W tym roku kończą równo 25 lat, a swoje urodziny postanowili hucznie obchodzić wspólnie z Telewizją POLSAT, otwierając tegoroczny Sopot TOPtrendy Festiwal. Big Cyc, czyli czas odetchnąć pełną i swobodną piersią...

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman, Maras, Gadak i Skiba. Sześciu facetów - zawsze oczekiwani, zawsze nieprzewidywalni, zawsze zaskakujący - pod wspólnym szyldem Big Cyc. Ich największe przeboje - "Berlin Zachodni", "Ballada o smutnym skinie", "Makumba", Dres", Świat według Kiepskich", "Rudy się żeni", "Guma", czy "Dramat fryzjerski" - zna chyba każdy dorosły Polak. Dziś kończą 25 lat. Z tej okazji Big Cyc postanowił, że swoje okrągłe urodziny - ćwierć wieku na scenie - będzie obchodził na scenie Sopot TOPtrendy Festiwal 2013.

W dodatku, zespół swoim koncertem otworzy tegoroczny Festiwal.
PROGRAM FESTIWALU

Dzień Pierwszy 7.06 Koncert TOP

Dzień Drugi 8.06 Koncert Przebój Roku "Trendy"

Dzień Trzeci 9.06 Festiwal TOPtrendy 2013: X Sopocka Noc Kabaretowa


Usłyszymy wybrane największe przeboje grupy Big Cyc. Ten wyjątkowy okrągły jubileusz zobowiązuje, dlatego w koncercie obok rockmanów - jubilatów pojawi się sporo gości. Jakich? Wszystkie karty zespół odkryje już w piątek, 7 czerwca, o godz. 20.00. Jak zapowiada Krzysztof Skiba: - W tym dniu "bigcycomania" ogarnie całą Polskę!

Jedna z niewielu kapel grająca w niezmienionym składzie. Od ćwierć wieku prowokują i bawią. Wyśmiewają, kpią, szydzą, często wywołując emocje. Wszystko zaczęło się w małym klubie studenckim w Łodzi - potem Big Cyc ruszył z kopyta na podbój hal koncertowych i stadionów. Ich płyty wzbudzały czasem radość, a czasem popłoch i panikę, koncerty niosły ze sobą dobrą nowinę przekazywaną w energetyczny sposób. Od zawsze na sztandarach mają napis - "Fantazja zwycięży kiełbasę", co oznaczało tylko tyle, i może aż tyle, że wyobraźnia pokona szarzyznę codzienności i magmę systemu. Big Cyc chcą być czujnymi obserwatorami rzeczywistości, którzy w przebojowy sposób opisują paranoje współczesnego świata i zagubienie człowieka w epoce komputerów.

Znani nie tylko z piosenek, ale także licznych skandali i happeningów. Prawdziwi rockowi chłopcy z gitarami i gigantycznym poczuciem humoru. Inteligentni, złośliwi i sowizdrzalscy. Mają na swoim koncie już ponad dwa miliony sprzedanych płyt, ponad 150 nagranych piosenek, 40 teledysków, a także ponad dwa tysiące koncertów. Wielokrotnie otrzymywali zarówno Złote i Platynowe Płyty. Grali na wszystkich ważniejszych festiwalach w Polsce. Sami o sobie mówią, że: "Grywali w Polsce A, B, C i Z". Podkreślają, że "zjechali cały świat od Gdańska po Chicago", a ich piosenki "okupowały listy przebojów, a oni sami okupowali komisariaty".

Wielki koncert jubileuszowy na otwarcie Sopot TOPtrendy Festiwal 2013 - w nieukrytej kamerze, ku uciesze kuli ziemskiej, tylko w Telewizji POLSAT.

Big Cyc - czas odetchnąć pełną i swobodną piersią!

Przeczytaj także

Opinie (16) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.