stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Slot Pomorze (9 opinii)

SLOT Pomorze to jednodniowy minifestiwal artystyczny w Gdyni oparty na relacjach ludzi i wspólnym tworzeniu niezwykłej przestrzeni spotkań. Celem wydarzenia jest integracja lokalnych środowisk twórczych, zacieśnianie więzi społecznych, promocja wolontariatu i postawy obywatelskiej.

24 października - 13 grudnia 2020, godz. 15:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lis'21 19-20

piątek - sobota

Gdańsk, Wrzeszcz
Wstęp wolny
SLOT Pomorze, podobnie jak SLOT Art Festival, to impreza bez chemii i przemocy. Tu nie pijemy i nie bijemy, zachowujemy trzeźwość umysłu i ostrość widzenia, a chwiejny krok to tylko na slackline.

W tym roku na szczególną uwagę zasługuje strefa audiowizualna stworzona z myślą o młodych ludziach. Praca z kamerą w studiu filmowym, warsztaty aktorskie z teatrem Valldal, montowanie filmu smartphonem - to i jeszcze więcej czeka na uczestników wydarzenia.

Ponadto jednym z gości specjalnych SLOTu będzie Kapitan Krzysztof Baranowski, a do programu sporą część dołożą lokalne ośrodki twórcze. Oczywiście nie obędzie się bez filarów wydarzenia: plenerowych warsztatów artystycznych (będzie można stworzyć mural!), koncertów, SLOT Kina, Cafe Przystań i strefy 12k #znajdźdobro.

Program:

PLENEROWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE - GODZ. 12.00 - 16.30
WARSZTATY: TWORZENIE
WARSZTATY: WYMIANA MYŚLI

STREFA AUDIOWIZUALNA - GODZ. 12.00 - 20.00
12.00 - 13.00 Warsztaty z mobilnej fotografii i mobilnego wideo cz.1
13.00 - 14.30 Studio filmowe cz.1
14.30 - 15.00 Warsztaty z mobilnej fotografii i mobilnego wideo cz.2
15.00 - 16.00 Nie ma co grać. Warsztaty Aktorskie.
16.00 - 17.00 Studio filmowe cz.2
17.00 - 18.00 Globalnie uwiedzeni. Dlaczego współczesne seriale są takie dobre?
18.00 - 20.00 Filmy krótkometrażowe

STREFA 12 KAMIENI - GODZ. 12.00 - 20.00
12:00 - 13:00 Free time / możliwość zapisów na warsztaty
13:00 - 14:30 Warsztaty z robotyki (dzieci 5-12)
15:00 - 16:00 Panel dyskusyjny / Michał Włodarczyk

CAFE PRZYSTAŃ - GODZ. 12.00 - 20.00
13.00 - 13.30 Egzotyczne dźwięki z Trynidad i Tobago - Steel Pan 14.00 - 15.30 Syberia, Kazachstan i Kirgistan - podróż stylem dowolnym
17.30 - 18.00 5 języków miłości

SCENA
16.30 - 17.30 Panel "Sztuka życia" z gośćmi specjalnymi
18.00 - 19.00 Koncert Dzieła Wybrane
19.15 - 20.15 Koncert Konsternacja
Warsztaty
To przestrzeń twórczej wymiany. Każdego roku festiwal współtworzy grupa trójmiejskich artystów i kreatywnych twórców, którzy chcę dzielić się swoją pasją i inspirować swoimi wartościami. Przybliżą oni uczestnikom zagadnienia nieszablonowego podejścia do twórczości i nauki, czy najogólniej rzecz biorąc - sztuki. Wśród warsztatów znajdą się takie tematy jak wspólne malowanie murala, naturalne kosmetyki, śpiew, żywa biblioteka/human library czy myślografia.

Strefa audiowizualna | SlotKino
Po raz pierwszy w tym roku powstaje Strefa Audiowizualna, do której zapraszamy nastolatków zainteresowanych światem współczesnych mediów i filmu. W Strefie będzie można poczuć się jak prawdziwy redaktor czy operator kamery w polowym studio filmowym. Młodzież zainteresowaną tym, co można zrobić ze swoim telefonem zapraszamy na praktyczne zajęcia z fotografii i montażu Video na własnym telefonie. W Strefie odbędą się także warsztaty aktorskie prowadzone przez reżysera gdyńskiego teatru Komedii Valldal oraz wykład Globalnie uwiedzeni czyli dlaczego współczesne seriale są takie dobre.
W Strefie Audiowizualnej nie zabraknie pokazów filmowych. Swoje filmy będą prezentować twórcy z Gdyńskej Szkoły Filmowej (m.in. film "Ostatnie widzenie" prezentowane na Festiwalu w Cannes), a także gdyńscy licealiści i gimnazjaliści czy absolwenci studiujący obecnie w łódzkiej szkole filmowej.

Strefa 12k #znajdzdobro
W 2018 roku Strefa 12 kamieni # ZNAJDŹDOBRO po raz drugi zagości na festiwalu Slot Pomorze. Chrześcijański lifestyle - tak w skrócie można określić to, czym żyjemy i czym chcemy zarażać innych. Wierzymy, że przesłanie Biblii jest uniwersalne, a my mamy wielką zajawkę i przywilej, by przekazać je we współczesny dla XXI wieku sposób. Bez wielkich frazesów, a życiem - po prostu. A jeśli przy okazji możemy obalić kilka stereotypów w myśleniu o Bogu, to tym większa frajda dla nas. Strefa 12 kamieni #ZNAJDŹDOBRO to zaproszenie dla każdego - punkt wyjścia i pomost w szukaniu wspólnej perspektywy.

Cafe Przystań - chillout | spotkania
Tu można się zatrzymać. Wypić kawę, porozmawiać i posłuchać. A będzie czego, bo pojawią się takie tematy jak "5 języków miłości" czy "Syberia, Kazachstan i Kirgistan - podróż stylem dowolnym". W Cafe Przystań znajdzie się też kącik dla malucha.

Panel dyskusyjny
Związany jest z corocznym hasłem "Sztuka życia". Ta dewiza przyświeca organizatorom programu i postanowili poświęcić jej odrębny obszar. Ta strefa przyciągnie wszystkich ciekawych świata, poszukujących autorytetów i inspiracji do działania. Wspólnie chcemy szukać harmonii i interesować się drugim człowiekiem. Najważniejsza będzie po prostu rozmowa. Coś co sprawia, że obcy, pozornie dalecy ludzie, nagle stają się bliscy. W tym roku gośćmi specjalnymi będą kapitan Krzysztof Baranowski, socjolog Michał Włodarczyk, prezes Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom Ewa Liegman oraz Beata Wachowiak-Zwara, pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. osób z niepełnosprawnością.

Koncert
18:00-19:00 - Dzieła Wybrane - znają się od zawsze, ale dopiero zaczynają wspólnie występować. Grają muzykę autorską, w swoich utworach stawiają na słowa i ich znaczenie, a dźwiękami odzwierciedlają ich sens. Jak sami mówią "muzyka, którą tworzymy ma gatunek nieznany".

19:15-20:15 - Konsternacja - Zespół powstał w wyniku wielkich marzeń 4 kumpli, którzy czerpią z grania niesamowitą przyjemność. Podczas swojej krótkiej, jak dotąd działalności udało się supportować znaną grupę LemOn podczas WOŚP w 2017 roku.
www.youtube.com

---
Festiwal ma być przede wszystkim okazją do zatrzymania się w ciągłym biegu, w którym wszyscy, chcąc nie chcąc, uczestniczymy oraz do wymiany myśli i doświadczeń.
To miejsce zarówno dla tych już zakochanych "w dużym slocie", jak i dla tych, którzy mają to jeszcze przed sobą.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Inicjatyw Twórczych Fordewind. Wydarzenie swoim patronatem objęli: Prezydent Miasta Gdynia, Gdyńskie Centrum Kultury, portal Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, portal Kultura Dostępna oraz telewizja TBN Polska.

FB: https://www.facebook.com/SlotPomorze
www: http://www.slotpomorze.pl/

Opinie (9)

 • Ale o co chodzi?

  • 3 2

 • Ale że co... :) (1)

  Dla kogo to wszystko i po co.
  Tak chaotycznego opisu w zyciu nie widziałem. W ogóle nie wiadomo o co chcodzi...

  • 2 3

  • Dla fanów Ojca Rydzyka.

   I dla fanów małych dzieci.

   • 0 0

 • (1)

  Wszystko dzieje sie z Parku Rady Europy? Wszystkie strefy, zajęcia scena itd?

  • 0 0

  • tak ,cały program bedzie odbywał się w PRE :)

   • 1 0

 • Impreza kryptochrześcijańska

  jak namawiać do wiary w Boga nie mówiąc tego wprost

  • 2 2

 • ewangelizacja pod pozorem zabawy... (2)

  ...nie wierzycie? No to spójrzcie, że nie ma słowa o organizatorach, a gdy ci się ukrywają to wiadomo - sekciarstwo pełną gębą. Tym razem - baptyści jeśli się nie mylę.

  • 0 2

  • (1)

   Wszystko znajdziesz na stronie http://www.slotpomorze.pl

   Organizator festiwalu :
   Fundacja Inicjatyw Twórczych „Fordewind”
   KRS 0000444708
   NIP 9581662077
   Regon 221807266

   • 0 0

   • Wszystko, tylko nie odpowiedź, z którym kościołem jesteście związani.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.