stat
PATRONAT

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów (3 opinie)

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów w tym roku odbędzie się 26 października, ponownie w AMBEREXPO. Podobnie jak w ubiegłych latach i tym razem na dojrzałych gdańszczan będzie czekać wiele tematycznych stref. W tej poświęconej zdrowemu stylowi życia każdy będzie mógł bezpłatnie wykonać najważniejsze badania medyczne (w tym m.in. badania USG wybranych narządów oraz EKG), sprawdzić poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, profesjonalnie określić skład masy ciała, a także skonsultować swój stan zdrowia z lekarzami różnych specjalności oraz dowiedzieć się wszystkiego o zasadach zdrowego żywienia.

Ważną częścią strefy będą również porady i badania związane z trwającą epidemią. W trakcie Festiwalu będzie można m.in. sprawdzić ilość przeciwciał, zapisać się na turnus rehabilitacyjny dla osób, które przeszły COVID-19 i cierpią z powodu powikłań, a także zaszczepić się.

Z kolei w Strefie Pracy, w kilkudziesięciu stoiskach wystawienniczych, zasiądą pracodawcy, którzy gdańskim seniorom zaprezentują ponad kilkaset atrakcyjnych ofert zatrudnienia, w różnych branżach i w niepełnym wymiarze czasu pracy. W strefie znajdzie się także miejsce na eksperckie porady, w tym konsultacje dotyczące opracowywania dokumentów rekrutacyjnych czy efektywnego poszukiwania pracy.

W Strefie Bezpieczeństwa, Informacji oraz Wolontariatu znajdą się przedstawiciele instytucji publicznych (Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Krajowa Administracja Skarbowa, Narodowy Fundusz Zdrowia) i organizacji samorządowych. Eksperci będą m.in. doradzać w zakresie prawa spadkowego i podatkowego, a także przechodzenia na emeryturę. Również tutaj seniorzy znajdą informacje o e-receptach, zasadach korzystania z programu bezpłatnych leków oraz refundowanych wyrobach medycznych dla osób starszych.

Coś dla siebie znajdą pasjonaci nowinek technicznych oraz mody. W Strefie Nowoczesnych Technologii będzie można z bliska przyjrzeć się nowoczesnym sprzętom AGD, podejrzeć rozwiązania z zakresu tele-opieki oraz wziąć udział w spektakularnych naukowych eksperymentach. W Strefie Mody i Urody oferowane będą natomiast porady wizażystów oraz zabiegi pielęgnacyjne i ciekawe prezentacje. Chwilę wytchnienia od atrakcji będzie można znaleźć w Strefie Wypoczynku i Kultury. Tu na seniorów czekać będzie poczęstunek prosto z grilla oraz bogata oferta kulturalna. Harmonogram nadchodzących wydarzeń zaprezentuje Opera Bałtycka i Teatr Wybrzeże, a Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna przedstawi nowości wydawnicze.

Spektakularne pokazy przyciągną fanów gotowania. Na live cooking zaprosi Robert Sowa, znany telewizyjny kucharz. Z kolei do pozostania aktywnym zachęcać będą gwiazdy telewizyjnego show TVP The Voice Senior - Barbara Parzeczewska i Andrzej Nosowski.

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • Super nie mogę się doczekać.

  • 0 0

 • (1)

  W jakich godzinach..

  • 0 0

  • Od 10 do 15

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.