• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018

Muzyczne święto młodych wokalistów rozpoczyna się 31 maja! Ponad 600 uczestników Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN spotka się, by zaprezentować swoje talenty szerokiej publiczności, zarażać pasją gdynian, a także twórczo spędzić czas z rówieśnikami.

Celem Festiwalu Gdynia OPEN jest motywacja i wsparcie wokalnych talentów w rozwoju zainteresowań muzycznych. Także integracja tego rozśpiewanego grona. Dla młodych uczestników to więc nie tylko możliwość - niekiedy po raz pierwszy w życiu - wystąpienia przed szeroką publicznością i promocji swoich umiejętności w skali całego kraju, ale także nauki zdrowej rywalizacji oraz nawiązywania przyjaźni. Gdynia OPEN to bowiem jeden z największych festiwali piosenki młodzieżowej i dziecięcej w Polsce.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


GDYNIA OPEN to wyjątkowy koncert, który odbędzie się już 3 czerwca w Parku Rady Europy. Wstęp jest bezpłatny, a do udziału zaproszeni są wszyscy melomani. Wydarzenie odbędzie się w malowniczym Parku Rady Europy - miejscu idealnym do piknikowania i słuchania dziecięcych talentów, odpoczywając na trawie. W ubiegłym roku Festiwal zebrał około tysięczną publiczność.

O tym, kogo usłyszymy podczas tego rozśpiewanego wydarzenia, zadecyduje wyjątkowe jury w składzie: wokaliści Marcin Spenner i Jacek Kulesza oraz aktor Karol Drzewoszewski. Koncert finałowy poprzedzą bowiem przesłuchania konkursowe, które odbędą się w dniach 30 maja - 2 czerwca w salach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. O miejsce na scenie rywalizować będą wokaliści w kilku kategoriach wiekowych. Solo, w duetach oraz w maksymalnie dziewięcioosobowych zespołach.

Do udziału w Festiwalu Gdyni Open zgłosiło się ponad 600 osób z Polski oraz z Ukrainy.

Wyjątkowe talenty zostaną także wyróżnione przez jury. W kategorii do 10 lat można wyśpiewać sobie tytuł "Uśmiechniętej Rybki", a najlepsi wykonawcy w kategoriach wiekowych powyżej 10 lat otrzymają nagrody: "Złotą Rybkę", "Srebrną Rybkę" oraz "Brązową Rybkę".

PROGRAM WYDARZENIA*

31 maja 2018
Centrum Konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
Gdynia (budynek III, al. Zwycięstwa 96/98), wstęp wolny

- godz. 11.00 - 12.00: rejestracja uczestników
- godz. 12.00 - 12.30: uroczyste rozpoczęcie Gdynia Open 2018
- godz. 12.30 - 17.00: przesłuchania konkursowe

1 czerwca
Centrum Konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
Gdynia (budynek III, al. Zwycięstwa 96/98), wstęp wolny

- godz. 10.00 - 14.40: przesłuchania konkursowe
- godz. 10.00 - 17.00: przesłuchania konkursowe
- godz. 15.30 - 19.00: przesłuchania konkursowe

2 czerwca
Centrum Konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
Gdynia (budynek III, al. Zwycięstwa 96/98), wstęp wolny

- godz. 10.00 - 11.00: przesłuchania konkursowe
- godz. 11.00 - 12.30: przesłuchania konkursowe
- godz. 12.30 - 13.00: przesłuchania konkursowe

3 czerwca 2018
Park Rady Europy, wstęp wolny

- godz. 10.00 - 11.15: próba Koncertu Galowego
- godz. 12.00 - 15.30: Koncert Galowy Gdynia Open 2018

* Godziny przesłuchań, prób i koncertu mogą się jeszcze zmienić. Dokładny harmonogram Festiwalu przedstawimy w drugiej połowie maja 2018 roku. JURY


Wydarzenie organizowane jest przez Laboratorium Innowacji Społecznych, we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury i Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gdyni.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszenia oraz szczegóły dotyczące tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.gdyniaopen.pl

Przeczytaj także

Opinie